Aktuálně

 

23. 11. 2019

Kazachstán: Trojice pastorů odsouzena k odnětí svobody

 

 
Sborová budova společenství Nový život v Almaty (fotografie: Ivan Krjukov [cc])

(Forum 18)

 

Tři pastoři žijící momentálně v zahraničí byli nedávno odsouzeni k několikaletému odnětí svobody kvůli vedení letničního společenství „Nový život“ ve městě Almaty. Rozsudky padly 1. listopadu, kdy soud zamítl poslední odvolání. Zakládajícímu pastorovi Maximu Maximovi vyměřil pět let, manželce Larise Maximové a Sergeji Zajkinovi, který vedl sbor společně s nimi, čtyři roky. Všichni se ještě odvolají k Nejvyššímu soudu.

 

Křesťanští vedoucí byli obviněni ze „způsobení psychické újmy“ a nezákonného spolčování. Nejméně v jednom případě se měl obviněný dopustit trestného činu v roce, kdy ještě nebyl na světě. Všichni tři ze země uprchli a žijí ve Spojených státech, do své vlasti se však chtějí vrátit.

 

Společenství Nový život bylo založeno v roce 1991 ještě v éře Sovětského svazu, oficiální registraci získalo v roce 2012. Navzdory tomu je společenství již několik let terčem útoků státních sdělovacích prostředků. Přestože se všechna obvinění týkají jednotlivých osob, soud nařídil konfiskaci pěti položek majetku společenství, včetně hlavní modlitebny, kterou teď křesťané nemohou používat k bohoslužbám.

 

Občas jsou křesťanům nabízena „alternativní“ řešení. V listopadu 2018 policie kontaktovala pastora Ivana Krjukova s návrhem, že by se problémy se zákonem daly smést ze stolu výměnou za určitý finanční obnos. O několik měsíců dostala skupina duchovních návrh, že pokud by se zavázali ke spolupráci s tajnou policií, veškeré komplikace by se tím vyřešily. Všichni podobné nabídky odmítli.

 

Více informací o problémech, se kterými se křesťané v Kazachstánu potýkají, naleznete na stránce Kazakhstan Country Report.

 

Přimlouvejte se za tyto křesťanské vedoucí, kteří žijí v zahraničí odloučeni od svých domovů a společenství a v případě návratu jim hrozí uvěznění. Kéž členové jejich sboru naleznou nové možnosti, jak se i nadále společně scházet k bohoslužbám a vzájemnému povzbuzování. Modlete se také za soudce [Nejvyššího soudu], aby dospěli ke spravedlivému a nestrannému rozhodnutí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.