Aktuálně

 

30. 11. 2019

Čína: Nepřátelský postoj režimu vůči zahraničním misionářům

 

 
John Cchao (fotografie: Ben Cchao, ChinaAid)

(Mission Network News, Liberty Times Net, Voice of America, Bob Fu [Facebook])

 

Po prodloužení prezidentského mandátu na doživotí posílil Si Ťin-pching také snahy o potlačování náboženství. Misionáři, kteří v zemi slouží, jsou často považováni za agenty cizích mocností. Todd Nettleton z amerického Hlasu mučedníků nedávno informoval, že celé řadě zahraničních pracovníků působících v Číně nebyla obnovena víza.

 

V září byli zadrženi dva vedoucí představitelé americké organizace, kteří do Číny posílají učitele angličtiny – na základě obvinění, že napomáhají lidem nelegálně přecházet přes hranice. Podobným obviněním čelí také pastor John Cchao, americký misionář odsouzený k sedmi letům odnětí svobody za údajné převádění osob přes hranici mezi Čínou a Myanmarem.

 

Více informací naleznete ve zprávě Soud s pastorem Cchao – „jen na papíře“. Pokud mu chcete napsat povzbuzující dopis (v angličtině), navštivte jeho profil na stránkách PrisonerAlert.com.

 

Bob Fu, ředitel organizace ChinaAid, v reakci na sílící nepřátelství vůči cizincům 19. října zveřejnil na Facebooku následující varování: „Nadešel čas, aby zahraniční křesťané zvážili bezodkladný dočasný odchod z Číny. Hrozí jim skutečné nebezpečí.“ O současné kampani hovoří jako o „akci připomínající boxerské povstání, s vážnými důsledky“ a vyzývá věřící k modlitbám za křesťanské pracovníky, aby se dokázali ve své konkrétní situaci rozhodnout co nejlépe.

 

Pozvedejte na modlitbách mnohé křesťany čelící nejistotě – včetně cizinců, kteří v Číně aktuálně slouží – zatímco hledají Boží vedení pro své životy a službu. Kéž je Bůh obdaří moudrostí, kterou potřebují k rozhodování, jak se v této nelehké době zachovat. Modlete se za pokračující růst místních společenství, navzdory sílícímu útisku. Kéž Bůh své věrné následovníky posiluje, vede a neustále naplňuje svým Duchem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.