Aktuálně

 

30. 11. 2019

Čína: Nepřátelský postoj režimu vůči zahraničním misionářům

 

 
John Cchao (fotografie: Ben Cchao, ChinaAid)

(Mission Network News, Liberty Times Net, Voice of America, Bob Fu [Facebook])

 

Po prodloužení prezidentského mandátu na doživotí posílil Si Ťin-pching také snahy o potlačování náboženství. Misionáři, kteří v zemi slouží, jsou často považováni za agenty cizích mocností. Todd Nettleton z amerického Hlasu mučedníků nedávno informoval, že celé řadě zahraničních pracovníků působících v Číně nebyla obnovena víza.

 

V září byli zadrženi dva vedoucí představitelé americké organizace, kteří do Číny posílají učitele angličtiny – na základě obvinění, že napomáhají lidem nelegálně přecházet přes hranice. Podobným obviněním čelí také pastor John Cchao, americký misionář odsouzený k sedmi letům odnětí svobody za údajné převádění osob přes hranici mezi Čínou a Myanmarem.

 

Více informací naleznete ve zprávě Soud s pastorem Cchao – „jen na papíře“. Pokud mu chcete napsat povzbuzující dopis (v angličtině), navštivte jeho profil na stránkách PrisonerAlert.com.

 

Bob Fu, ředitel organizace ChinaAid, v reakci na sílící nepřátelství vůči cizincům 19. října zveřejnil na Facebooku následující varování: „Nadešel čas, aby zahraniční křesťané zvážili bezodkladný dočasný odchod z Číny. Hrozí jim skutečné nebezpečí.“ O současné kampani hovoří jako o „akci připomínající boxerské povstání, s vážnými důsledky“ a vyzývá věřící k modlitbám za křesťanské pracovníky, aby se dokázali ve své konkrétní situaci rozhodnout co nejlépe.

 

Pozvedejte na modlitbách mnohé křesťany čelící nejistotě – včetně cizinců, kteří v Číně aktuálně slouží – zatímco hledají Boží vedení pro své životy a službu. Kéž je Bůh obdaří moudrostí, kterou potřebují k rozhodování, jak se v této nelehké době zachovat. Modlete se za pokračující růst místních společenství, navzdory sílícímu útisku. Kéž Bůh své věrné následovníky posiluje, vede a neustále naplňuje svým Duchem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.