Aktuálně

 

01. 12. 2019

Čína: Církev pevně stojí ve víře, navzdory projevům nepřátelství

 

 
Shromáždění křesťanů pod otevřeným nebem (fotografie: www.chinaaid.org)

(Hlas mučedníků Korea)

 

Ještě před několika lety se nad střechami velkých církevních budov v Číně tyčily kříže. Přestože režim příslušná křesťanská společenství oficiálně neuznával, současně projevoval jistou míru shovívavosti. Poté však byla zahájena kampaň s cílem ukončení činnosti všech neregistrovaných náboženských skupin. Mnoho křesťanů bylo zatčeno, mnoho budov zdemolováno a začalo být zřejmé, že skutečnou církev tvoří Boží lid.

 

Když se zástupce korejského Hlasu mučedníků nedávno setkal s jedním křesťanským pastorem v Pekingu, mohl být očitým svědkem věrnosti členů jeho společenství, kteří se k bohoslužbám scházejí v malých skupinkách venku po městě, bez ohledu na počasí. I když je některá skupinka přinucena setkávání ukončit, nesčetné další v pořádání venkovních bohoslužeb pokračují.

 

Jiné čínské společenství používá speciální software pro zabezpečenou komunikaci pro online schůzky v menších skupinkách. Přestože byla jejich modlitebna na základě úředního rozhodnutí uzavřena, díky této alternativě se mohou i nadále setkávat, vzdávat Bohu chválu a společně studovat Bibli. Vytrvalost dnešní církve je hmatatelným důkazem, že mnozí Kristovi následovníci v nesvobodných zemích po celém světě stále naplňují neochvějné Boží zaslíbení: „…zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou“ (Matouš 16,18).

 

Vzdejte Bohu chválu za jeho neochvějnou přítomnost a sílu, kterou obdařuje svou církev, aby dokázala překonat současné těžkosti. Poděkujte i za inovativní metody včetně nových technologií, které křesťané využívají ve snaze dodržovat napomenutí, aby nezanedbávali společná shromáždění (Židům 10,25). Modlete se za členy všech společenství postižených uzavíráním budov, aby se mohli i nadále navzájem povzbuzovat a růst ve víře.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.