Aktuálně

 

05. 12. 2019

Etiopie: Zákaz činnosti evangelikálního společenství

 

 
Debark, Etiopie (ilustrační fotografie: Wikipedie / Bernard Gagnon)

(World Watch Monitor)

 

Úředníci ve městě Debark oznámili zástupcům místní skupiny evangelikálních křesťanů, že se již nesmějí společně scházet. Město, ve kterém žije 25 000 obyvatel, je etiopskou pravoslavnou církví považováno za svaté a představitelé této denominace se snaží vyvíjet nátlak na místní orgány ve snaze zabránit působení jakýchkoli jiných náboženských skupin. V roce 2008 zde byla vypálena modlitebna a od té doby se většina evangelikálních křesťanů přestěhovala do města Gondar, vzdáleného přibližně 80 kilometrů směrem na jih.

 

Začátkem listopadu policisté předčasně ukončili shromáždění Etiopského společenství evangelikálních studentů a zatkli několik účastníků. Sedm vedoucích představitelů této skupiny bylo zadržováno tři dny – propuštěni byli až po podpisu místopřísežného prohlášení, že se v Debarku již nikdy nebudou společně scházet.

 

Přestože etiopská ústava garantuje svobodu vyznání, v oblastech ovládaných islámem nebo etiopskou pravoslavnou církví situaci značně ovlivňuje etnická a náboženská nesnášenlivost. Více informací o problémech, se kterými se evangelikální křesťané v Etiopii potýkají, naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Navzdory tlaku představitelů pravoslavné církve a vedení města, kéž se poselství evangelia v Debarku i nadále šíří a dostane se zejména k lidem, kteří touží po naplňujícím vztahu s Bohem. Modlete se, aby Bůh vedoucí představitele zakázané studentské skupiny naplňoval moudrostí a nadpřirozeně je vedl. Kéž se budou moci znovu scházet k bohoslužbám bez překážek a protivenství. Pamatujte na modlitbách také na na ministerského předsedu Abiy Ahmeda, znovuzrozeného křesťana, který se snaží pokojným způsobem sjednotit zemi, rozdělenou mnohými spory.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: 15. 10. 2018 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z pokolení na pokolení

 

Příběh severokorejské rodiny, která dokázala udržet při životě poselství evangelia v jednom z nejbrutálnějších protikřesťanských režimů, jaké lidstvo zná, po více než padesát let.

 

V roce 1907 přineslo duchovní probuzení v Pchjongjangu do Koreje ohromný rozmach křesťanství. Americký misionář William Blair tehdy prohlásil, že „nesmírný oceán modliteb se nyní vzdouvá k Božímu trůnu“. O padesát let později se v důsledku krutého pronásledování na severu Koreje tento oceán doslova vypařil; přece však dál přežívalo alespoň několik pramínků. Tato kniha přináší příběh jedné severokorejské rodiny, v níž se předávalo evangelium z generace na generaci ve stínu pracovních táborů, věznění, výslechů a především uprostřed každodenního děsivě ubíjejícího života v Severní Koreji.

 

Elektronická kniha je k dispozici ve formátech Kindle (KF8+Mobi) a EPUB.

 

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.