Aktuálně

 

07. 12. 2019

Indie: Pětice křesťanů propuštěna na svobodu

 

 
Při útocích v roce 2008 mnozí křesťané přišli o domov, jiní byli zavražděni. (Ilustrační fotografie)

(Christian Post, Morning Star)

 

V roce 2008 vypukla v indickém státě Uríša (dříve známém jako Urísa) vlna nábožensky motivovaných násilností, vyvolaná vraždou oblíbeného hinduistického svámího. Přestože se k odpovědnosti přihlásili maoističtí povstalci, místní obyvatelé nepřestali obviňovat křesťany. Při pouličních násilnostech v následujících dnech a týdnech byly zmasakrovány stovky věřících a další tisíce přišly o domov. Kanadský Hlas mučedníků již řadu let pomáhá dětem, jejichž rodiče byli při nepokojích zabiti.

 

Sedm křesťanů bylo tehdy zadrženo a odsouzeno k doživotnímu odnětí svobody, navzdory přesvědčivým důkazům o jejich nevině. V uplynulých několika měsících však soudy začaly usvědčující rozsudky rušit. V květnu 2019 byl propuštěn Gornat Čalanset. V červenci se k němu přidal Bidžája Kumar Sanaset. Po jedenácti letech stále zůstávala za mřížemi pětice obviněných.

 

S radostí vám přinášíme zprávu, že 26. listopadu Nejvyšší soud propustil zbývajících pět křesťanů na kauci. Podle indických zákonů mohou žít na svobodě, pokud vrchní soud nenařídí jejich opětovné zadržení. „Je to pro ně vánoční dárek,“ poznamenal Vidžaješ Lal z Evangelical Fellowship of India (Indické evangelikální společenství). Současně upozornil, že se jedná o „malý úspěch“, neboť křesťané nebyli zproštěni viny a skuteční pachatelé zůstávají na svobodě.

 

Vzdejte Bohu chválu za to, že se neprávem odsouzení křesťané konečně dočkali svobody. Zatímco se po tolika letech uvěznění snaží znovu začlenit do společnosti, modlete se, aby změna proběhla hladce a okolí je dobře přijalo. Vyprošujte obnovu a požehnání jejich rodinám. Kéž jim Bůh vynahradí dlouhé roky odloučení. Navzdory době, která od nepokojů uplynula, kéž Bůh i nadále vede soudce, aby stále usilovali o definitivní nastolení spravedlnosti.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.