Aktuálně

 

12. 12. 2019

Čína: Zákaz činnosti křesťanského společenství v Šanghaji

 

 
Členové společenství ‚Pšenice‘ zpívají chvály na ulici. (fotografie: Hlas mučedníků Korea)

(ChinaAid, Hlas mučedníků Korea)

 

Příslušníci bezpečnostních složek v Šanghaji uskutečnili v neděli 1. prosince razii v budově, kde právě probíhala bohoslužba křesťanského společenství ‚Pšenice‘. Účastníky shromáždění obvinili z pořádání nelegálních náboženských aktivit – navíc v objektu, který k tomu účelu není schválen – a veškeré další aktivity křesťanům zakázali. V reakci na zákaz se členové společenství následující týden sešli na ulici před budovou. Přestože si nepřejí být identifikováni, ze shromáždění zveřejnili krátké video.

 

Eric Foley, výkonný ředitel korejského Hlasu mučedníků, k situaci poznamenal, že čínští křesťané reagují na nárůst pronásledování hledáním alternativních možností společného setkávání. Místo donedávna moderního trendu „megasborů“ se vracejí k původním formám uctívání Boha. Stejně jako v dávných dobách se tak křesťané scházejí kdekoli, kde se naskytne příležitost – v soukromých bytech, v parcích, při společných procházkách. Eric Foley zdůraznil také potřebu vydávání a distribuce materiálů pro vedoucí těchto malých shromáždění.

 

Pamatujte v modlitbách na členy tohoto společenství a mnohých dalších, kteří byli přinuceni přestat pořádat společné bohoslužby. Kéž Bůh tyto křesťany obdaří moudrostí a nápady, jak se i nadále společně scházet ke vzájemnému povzbuzování, vyučování a chvalám. Poděkujte Bohu za to, že jeho dílo v Číně navzdory pokračujícímu pronásledování pokračuje. Vyprošujte požehnání aktivitám korejského Hlasu mučedníků a podobných organizací, aby mohly zásobovat místní křesťany vhodnými materiály k výchově učedníků. Kéž si tyto iniciativy použije k výchově nové generace církevních vedoucích, aby byli dobře vybaveni ke zvěstování evangelia.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.