Aktuálně

 

13. 12. 2019

Kolumbie: Návrh zákona obsahuje zákaz zvěstování evangelia

 

 
Kelly Saenz, vdova po mučedníkovi Pabelu Tujillovi, velmi dobře ví, jakou cenu může být nutné zaplatit za následování Krista. (Poslechněte si Kellyino svědectví.) Fotografie: 100 Huntley Street

(zdroje kanadského Hlasu mučedníků, Crossroads, Colombia Para Christo)

 

Pozorovatelé v Kolumbii naléhavě vyzývají k modlitbám v souvislosti s chystaným zákazem zvěstování evangelia mezi původními obyvateli. Podle kolumbijské ústavy mají původní obyvatelé speciální práva a mohou si spravovat své záležitosti do značné míry autonomně. Pro křesťany z toho v mnoha případech plyne intenzivní pronásledování, často s téměř žádnou nebo vůbec žádnou možností východiska.

 

V současné době zástupci etnické skupiny Paezů z departmentu Huila přijeli do hlavního města Bogotá, kde usilují o prosazení zákona, který by zcela zakázal evangelizační aktivity a poskytl Paezům úplnou kontrolu nad vzděláváním. Návrh zákona by zabránil fungování křesťanských škol v osadách, kde původní obyvatelé žijí.

 

Organizace Crossroads Christian Communications vytvořila informativní video, jak ve spolupráci s kanadským Hlasem mučedníků a organizací Colombia Para Christo celou situaci řeší. Křesťanské skupiny společnými silami zprostředkovávají pomoc křesťanům, kteří museli uprchnout ze svých domovů. Více informací o Kolumbii, včetně dalších dokumentárních videí, naleznete na stránce Colombia Country Report.

 

Modlete se za pokračující službu Colombia Para Christo a podobných organizací, které šíří Kristovu lásku mezi příslušníky skupin, kteří v zemi společně žijí. Modlete se, aby Bůh zasáhl do současné legislativní bitvy v Bogotá, aby návrh na zákaz evangelizace nebyl schválen a zvěstování evangelia se nepodařilo zastavit. Modlete se za všechny, kdo se snaží zákaz prosadit, aby Bůh jejich životy prozářil pravdou a naplnil je zachraňující milostí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.