Aktuálně

 

28. 12. 2019

Nigérie: Zákony šaría a teroristé ohrožují nigerijské křesťany; jak můžete pomoci?

 

 
Ilustrační fotografie: Open Doors USA

(24. prosince 2019, Katey Hearth / MNN)

 

Nigérie (MNN) – Představitelé nigerijského režimu odmítají kritiku ministerstva zahraničí Spojených států týkající se svobody náboženského vyznání v této zemi a označují ji za „zavádějící“. V pátek Spojené státy varovaly před možným zavedením sankcí, pokud Nigérie nezlepší svou reputaci v této oblasti.

 

Podle informací britské nevládní organizace islámští teroristé v letošním roce zavraždili více než 1000 křesťanů. Křesťany ohrožují také zákony šaría. Todd Nettleton, mluvčí amerického Hlasu mučedníků, uvedl, že islámské zákony platí ve 12 spolkových státech v severní Nigérii.

 

„Masakr křesťanů“

 

Filosof Bernard-Henri Lévy uvádí svůj nedávno zveřejněný komentář v deníku Wall Street Journal následovně:

 

„V nejlidnatější africké zemi zuří válka, která se odehrává jakoby ve zpomalených záběrech. Jedná se o masakr křesťanů, rozsahem obrovský, mírou brutality děsivý. A svět si ho sotva všímá.“

 

Boko Haram a fulští pastevci dlouhodobě ohrožují křesťanské osady. Přečtěte si naše další zprávy z Nigérie. To ale není všechno. USCRIF vydala tento měsíc zprávu o negativních dopadech islámských zákonů na příslušníky náboženských menšin v Nigérii.

 

„Když byly tyto zákony zaváděny, (nigerijští představitelé) prohlašovali: ‚Křesťanů se to nijak nedotkne, vše se bude týkat jen muslimů,‘“ pokračuje Nettleton.

 

„O rok později však můžeme vidět, že tyto zákony jsou zneužívány proti křesťanům. Křesťané jsou na jejich základě trestáni a pronásledováni.“

 

Přestože nigerijští křesťané dosud pevně stojí ve víře, uvítali by vaši pomoc.

 

Tři způsoby, jak pronásledovaným křesťanům pomoci

 

Modlete se, aby Bůh pronásledované křesťany v Nigérii posiloval a povzbuzoval.

 

„Pokud člověk žije jako křesťan v severní Nigérii, je snadné podlehnout malomyslnosti. Jste očitými svědky útoků; vidíte, jak jsou lidé zabíjeni; a přitom víte, že zákony nejsou na vaší straně,“ poznamenává Nettleton.

 

„Vyprošujeme jim povzbuzení, aby mohli i nadále vydávat odvážné svědectví o Kristu.“

 

Kromě toho můžete místním křesťanům pomoci hmatatelnými způsoby, například sponzorským příspěvkem na balíčky Family Med Packs, prostřednictvím kterých se k pronásledovaným křesťanům dosávají hygienické a zdravotní potřeby. Více informací naleznete zde.

 

Také můžete pronásledovaným věřícím napsat osobní povzbuzující dopis. Na této stránce naleznete formulář, prostřednictvím kterého můžete poslat vzkaz nigerijským křesťanům (v angličtině).

 

„Mnozí Nigerijci umí anglicky… a naši pracovníci mohou vaše dopisy doručit přímo do rukou těchto křesťanů,” dodává Nettleton.

 

 

Zdroj: www.mnnonline.org

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.