Aktuálně

 

03. 01. 2020

Čína: Pastor Wang I odsouzen k devíti letům odnětí svobody

 

 
Pastor Wang I s manželkou Ťiang Žung (fotografie: www.chinaaid.org)

(ChinaAid, Early Rain Covenant Church, Christianity Today)

 

Jedná se zřejmě o nejdelší trest odnětí svobody vyměřený vedoucímu podzemní církve za posledních více než deset let. Pastor Wang I ze společenství Early Rain Covenant Church (Časný déšť) byl odsouzen k devíti letům za mřížemi na základě usvědčení z „podněcování k podvracení státní moci“ a „nezákonného podnikání“. (Podnikáním se rozumí tisk a distribuce křesťanských knih v rámci společenství.)

 

Soud s pastorem Wangem proběhl v utajení 26. prosince, rozsudek byl vynesen 30. prosince. Kromě odnětí svobody byla pastorovi vyměřena pokuta dosahující v přepočtu téměř 160 tisíc korun a také byl na tři roky zbaven veškerých politických práv. „Jedná se o učebnicový příklad nespravedlivého náboženského pronásledování mírumilovného kazatele čínské reformované církve,“ poznamenal Bob Fu, prezident ChinaAid.

 

Co se týče mnoha zbývajících členů společenství ‚Časný déšť‘ (konkrétně těch z nich, kteří nebyli uvězněni), nedávno jim bylo nařízeno, že se musí pětkrát denně hlásit na policii. Navzdory přísnému režimu a nejrůznějším formám útlaku se členové společenství nepřestali společně scházet a snaží se Bohu sloužit ze všech sil.

 

Starší zprávy o situaci tohoto společenství naleznete na stránce China Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách pastora Wanga, jeho manželku a další příbuzné, kteří se v současné době musí vyrovnávat s důsledky rozsudku. Navzdory tomu se nepřestávejte modlit, aby se pastor dočkal spravedlnosti a rozsudek byl nakonec zrušen. Pamatujte na modlitbách také na členy společenství ‚Časný déšť‘, zatímco hledají způsoby, jak pokračovat ve zvěstování evangelia lidem ve svém okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.