Aktuálně

 

11. 01. 2020

Nigérie: Únos církevního vedoucího po neúspěšné razii

 

 
Pastor Lawan Adnimi

(Open Doors, Morning Star News)

 

3. ledna příslušníci Boko Haram zaútočili na město Michika poblíž hranice s Kamerunem. Konvoj vozidel s bojovníky této teroristické skupiny však záhy narazil na odpor nigerijské armády. V následné vřavě obyvatelé města uprchli do buše. Přestože vojáci útok odrazili a většinu útočníků zabili, části teroristů se podařilo ujet i s rukojmím, pastorem Lawanem Adnimim.

 

Dva dny po útoku skupina Boko Haram zveřejnila šestiminutové video, na kterém se pastor Lawan obrací na církevní vedoucí a žádá je o zapojení do jednání. Kromě toho vyjadřuje svou důvěru v nadpřirozenou Boží pomoc. „Nikdy jsem neztratil odvahu, protože všechny situace, ve kterých se člověk ocitne, přicházejí z Boží ruky.“ Část nahrávky, na které pastor hovoří anglicky, naleznete na Youtube.

 

Modlete se za brzké propuštění pastora Lawana. Než se tak stane, vyprošujte mu bezpečí po celou dobu, kterou stráví v zajetí. Pamatujte také na příbuzné a kolegy, kteří potřebují Boží pokoj a povzbuzení, zatímco prožívají nejistotu a strach. Přimlouvejte se i za další křesťany po celé Nigérii, kterým vyhrožují islámští radikálové a hrozí jim skutečné nebezpečí – včetně šestnáctileté Leah Sharibu. Kéž křesťanská společenství ani v této nesnadné době nepřestávají místním obyvatelům zprostředkovávat Boží lásku a milost.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V červenci 2017 vyšla aktualizovaná mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (plakát A2). Zasíláme ZDARMA do rozebrání zásob. Objednávkový formulář naleznete zde.

Mapa pronásledování křesťanů v dnešním světě (2017)

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.