Aktuálně

 

16. 01. 2020

Keňa: Křesťanští učitelé zavražděni

 

 
Radikálové z hnutí Aš-Šabáb představují neustálou hrozbu pro mnohé obyvatele keňsko-somálského pohraničí. (Ilustrační fotografie: Voice of America)

(Morning Star News, Christian Post, StarTribune, Daily Nation)

 

Teroristé z hnutí Aš-Šabáb 13. ledna v časných ranních hodinách zavraždili tři křesťanské učitele ve městě Kamuthe ve východni Keni. Radikálové vtrhli do ubytovny pro zaměstnance a našli pokoj, ve kterém učitelé spali. Jednomu učiteli se podařilo uprchnout oknem a o útoku vydat svědectví. Místní somálští učitelé (muslimové) byli podle jeho výpovědi odděleni od přespolních, které útočníci považovali za křesťany. Jeden z útočníků údajně zvolal: „Nemůžeme dopustit, aby naše děti vyučovali bezvěrci,“ a poté tři křesťany zastřelili.

 

Podle některých zpráv vetřelci při útoku záměrně vynechali přítomné ženy. Jména tří zavražděných původně nebyla zveřejněna kvůli obavám z odvety, později se však objevila informace, že se všichni do města přistěhovali začátkem školního roku a navštěvovali místní křesťanské společenství. Kromě trojice zabitých byl jeden muž při útoku zraněn a další učitel, muslim, byl unesen.

 

Radikálové při útoku navíc vypálili místní policejní stanici a vážně poškodili telekomunikační stožár. Po incidentu byli všichni přespolní učitelé z oblasti staženi a škola byla uzavřena. Podél hranice se Somálskem v současné době funguje téměř stovka škol, ve kterých kromě ředitele nepracují žádní další učitelé, kvůli bezprostřední hrozbě nebezpečí. Od začátku prosince dochází k násilnostem stále častěji. Terčem útoků se stávají zejména lidé, kteří na první pohled nevypadají jako somálští muslimové.

 

Pozvedejte na modlitbách příbuzné, přátele a spolupracovníky trojice zavražděných křesťanů. Pamatujte také na studenty této školy a další obyvatele příhraniční oblasti, kteří žijí ve strachu a nejistotě. Modlete se za děti, které kvůli přetrvávajícím násilnostem přišly o možnost vzdělávání. Kéž jsou teroristé odpovědní za tento poslední útok povolání k odpovědnosti za své činy. Modlete se, aby vedoucí představitelé Keni dokázali zastavit příliv radikálů, kteří do jejich země přicházejí s úmyslem útočit na nevinné obyvatele.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (18.01.2020 21:20:48)
"Duch i nevěsta řkou: Pojď....přijď...." - Přijdiž tedy Pane Ježíši ! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.