Aktuálně

 

18. 01. 2020

Sýrie: Křesťanům je odpírán přístup do uprchlických táborů

 

 
Video: Christian World News (CBN News)

(CBN, kontakty Hlasu mučedníků)

 

Křesťané, kteří uprchli z válkou zmítaných částí Sýrie, jsou vystaveni pokračujícímu pronásledování, zatímco hledají útočiště v táborech v Jordánsku, Libanonu a v dalších zemích. V mnoha případech je zástupci OSN odmítají do uprchlických táborů přijmout, protože většinu pracovníků OSN v těchto zemích tvoří muslimové. Odmítnutí uprchlíci se tak musejí skrývat na jiných místech a v případě dopadení riskovat nebezpečí deportace, někdy jsou i ohroženi na životě.

 

Z celkového počtu uprchlíků přijímaných jinými zeměmi tvoří křesťané pouhé procento. Důvodem je skutečnost, že žádosti příslušníků menšinových náboženských skupin zamítají muslimští úředníci, kteří jsou odpovědní za jejich prověřování. Bývalý anglikánský arcibiskup, George Carey, se aktuálně soudí s britským ministerstvem vnitra – Británie se podle něj na této diskriminaci aktivně podílí. Podívejte se na krátké video (v angličtině) s dalšími podrobnostmi o uprchlické krizi.

 

Navzdory veškerému nebezpečí někteří uprchlíci, kteří byli přinuceni opustit své domovy v Sýrii, na útěku přicházejí k víře v Krista. Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků navštívil Libanon a Jordánsko, kde se setkal s mnoha nově obrácenými křesťany. Podívejte se na dokument, ve kterém naleznete několik úžasných svědectví (v angličtině).

 

Přimlouvejte se za křesťany žijící v problematických částech Blízkého východu, kterým v současné době hrozí nebezpečí. Modlete se, aby je Bůh nadpřirozeně ochraňoval a posiloval. Vzdávejte Bohu chválu za to, že mnozí z nich navzdory úděsným zkušenostem přijali spasení. Kéž z Boží milosti i nadále trvá žeň duší po celém světě. Modlete se za všechny, kdo uprchli do zahraničí, aby ve svých nových domovech dostali příležitosti ke sdílení svědectví evangelia s lidmi ve svém okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.