Aktuálně

 

18. 01. 2020

Sýrie: Křesťanům je odpírán přístup do uprchlických táborů

 

 
Video: Christian World News (CBN News)

(CBN, kontakty Hlasu mučedníků)

 

Křesťané, kteří uprchli z válkou zmítaných částí Sýrie, jsou vystaveni pokračujícímu pronásledování, zatímco hledají útočiště v táborech v Jordánsku, Libanonu a v dalších zemích. V mnoha případech je zástupci OSN odmítají do uprchlických táborů přijmout, protože většinu pracovníků OSN v těchto zemích tvoří muslimové. Odmítnutí uprchlíci se tak musejí skrývat na jiných místech a v případě dopadení riskovat nebezpečí deportace, někdy jsou i ohroženi na životě.

 

Z celkového počtu uprchlíků přijímaných jinými zeměmi tvoří křesťané pouhé procento. Důvodem je skutečnost, že žádosti příslušníků menšinových náboženských skupin zamítají muslimští úředníci, kteří jsou odpovědní za jejich prověřování. Bývalý anglikánský arcibiskup, George Carey, se aktuálně soudí s britským ministerstvem vnitra – Británie se podle něj na této diskriminaci aktivně podílí. Podívejte se na krátké video (v angličtině) s dalšími podrobnostmi o uprchlické krizi.

 

Navzdory veškerému nebezpečí někteří uprchlíci, kteří byli přinuceni opustit své domovy v Sýrii, na útěku přicházejí k víře v Krista. Greg Musselman z kanadského Hlasu mučedníků navštívil Libanon a Jordánsko, kde se setkal s mnoha nově obrácenými křesťany. Podívejte se na dokument, ve kterém naleznete několik úžasných svědectví (v angličtině).

 

Přimlouvejte se za křesťany žijící v problematických částech Blízkého východu, kterým v současné době hrozí nebezpečí. Modlete se, aby je Bůh nadpřirozeně ochraňoval a posiloval. Vzdávejte Bohu chválu za to, že mnozí z nich navzdory úděsným zkušenostem přijali spasení. Kéž z Boží milosti i nadále trvá žeň duší po celém světě. Modlete se za všechny, kdo uprchli do zahraničí, aby ve svých nových domovech dostali příležitosti ke sdílení svědectví evangelia s lidmi ve svém okolí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.