Aktuálně

 

23. 01. 2020

Nigérie: Unesený pastor byl zavražděn

 

 
Pastor Lawan Andimi

(Release International, Christian Solidarity Worldwide, Christianity Today)

 

Lawana Andimiho, vedoucího představitele Nigerijské křesťanské asociace (Christian Association of Nigeria, CAN) a pastora společenství Církve bratří (Brethren Church) 20. ledna zavraždili teroristé z Boko Haram. Pastor Lawan byl 3. ledna unesen při razii ve městě Michika. Krátce poté únosci zveřejnili video, ve kterém pastor hovoří o své víře v Boží svrchovanost, navzdory situaci, ve které se ocitl. Rodině vzkázal následující: „Bůh je stále živý… Neplačte, nestrachujte se, děkujte Bohu za všechno.“ O jeho smrti se veřejnost opět dozvěděla z videa, zaslaného stejnému novináři. Na videu teroristé uřezávají hlavy pastoru Lawanovi a blíže neidentifikovanému vojákovi.

 

Floyd Brobbel, ředitel kanadského Hlasu mučedníků, v reakci na zprávu připomněl svědectví pastora Lawana. „Jeho život nepřišel nazmar. To, co nepřítel zamýšlel k zlému, bude použito k Boží slávě. Dnes truchlíme, zítra se budeme radovat.“

 

Nigerijská křesťanská asociace v reakci na vraždu vyhlásila tři dny modliteb a půstu. Mluvčí ujistil veřejnost, že organizace udělala všechno, co bylo v jejich silách, aby zajistila pastorovo propuštění. Bez podpory armády jiné možnosti neměli. CAN naléhá na vládu, aby přijala veškerá nezbytná opatření k ochraně životů nigerijských křesťanů.

 

Pamatujte na modlitbách na příbuzné a přátele pastora Lawana v souvislosti s touto zdrcující zprávou. Připojte se ke křesťanům v celé Nigérii, kteří truchlí nad zmařením mnoha životů nevinných lidí. Vyprošujte Nigérii pokoj a bezpečí. I navzdory této tragické ztrátě můžeme Bohu děkovat za mocné svědectví milosti, patrné ze slov i skutků pastora Lawana. Kéž si Bůh vše použije a dotýká se srdcí lidí po celém světě, včetně pachatelů těchto zločinů.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.