Aktuálně

 

25. 01. 2020

Alžírsko: Opětovné uzavření církevní budovy

 

 
Modlitebna společenství Oratoire v centru alžírského Oranu. (Fotografie: Morning Star News)

(Middle East Concern, Morning Star News)

 

Guvernér Oranu nařídil uzavření církevní budovy, která už byla v minulosti jednou uzavřena a následně znovu otevřena. V únoru 2018 byla modlitebna společenství Oratoire uzavřena na základě tvrzení, že křesťané nemají potřebné povolení k jejímu provozování. 18. června téhož roku byla budova opět otevřena, 10. listopadu 2019 však guvernér vydal nové nařízení, požadující uzavření budovy. Pastor Seighir se o rozhodnutí oficiálně dozvěděl až 11. ledna letošního roku.

 

V roce 2017 bylo uzavřeno rovněž knihkupectví provozované pastorem, soud však v prosinci 2018 guvernérovo nařízení zrušil. Současně rozhodl, že pastorovi náleží kompenzace za ztráty, které mu uzavření způsobilo. Guvernér však znovu odmítl uposlechnout rozhodnutí soudu a znovuotevření obchodu neumožnil.

 

Události však mají i svou pozitivní stránku. Pastor Seighir poznamenal, že mnoho lidí v Alžírsku o existenci církve vůbec nevědělo, než se začaly objevovat zprávy o zákazech činnosti. „Každý teď o společenství slyšel, všichni o tom mluví.“

 

Více podrobností o problémech, se kterými se alžírští křesťané potýkají, naleznete na stránce Algeria Country Report.

 

Modlete se za pastora Seighira a členy jeho společenství v tomto nelehkém období. Přimlouvejte se také za mnohé další křesťany po celém Alžírsku, kteří jsou tímto způsobem postihováni a po zapečetění své modlitebny žijí v nejistotě. Proste, aby Bůh dal představitelům režimu poznat svou pravdu a pomohl jim pochopit nespravedlnost jejich počínání, aby křesťanům přestali přidělávat problémy. Děkujte také za rozšíření povědomí o existenci křesťanství a modlete se, aby se zvěst evangelia šířila po celé zemi.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.