Aktuálně

 

31. 01. 2020

Indie: Pastor několikrát zbit

 

 
Hinduističtí extrémisté odvezli pastora Džaje ze shromáždění a surově ho zbili. (Fotografie: Morning Star News)

(Release International, Morning Star News)

 

Pastor Džaj Singh se 5. ledna sešel se členy svého domácího společenství ke společné bohoslužbě v osadě Bičhpárí. Krátce poté budovu obklíčil dav čítající přibližně 250 až 300 lidí. Vetřelci pastora odvlekli do místní školy, kde ho postupně zmlátilo několik skupin násilníků, a následně ho převezli do hinduistického chrámu, kde ho přinutili sedět před modlami. Než jeho útrapy skončily, měl oblečení zborcené krví. Nakonec bratra Džaje trpícího bolestmi odvezli na policejní stanici, kde ho opustili.

 

Policisté pastora převezli do nemocnice k ošetření a poté se s ním vrátili na stanici, kde byl společně s majitelem budovy a dalšími účastníky shromáždění obviněn z pokusů o uplácení lidí, aby se obrátili ke křesťanství. Pastor zůstal ve vazbě dva dny, než byl propuštěn na kauci.

 

Podle poslední zprávy pastor Džaj nemůže chodit a kvůli bolestem nevydrží v jedné poloze déle než pět minut. Nejmenovaná křesťanská organizace mu zajistila lékařskou péči v nemocnici v Dillí.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Modlete se za úplné uzdravení pastora Džaje a dalších křesťanů, kteří při tomto nedávném útoku utrpěli zranění. Navzdory trendu sílícího nepřátelství vůči evangeliu v Indii se modlete, aby místní věřící zůstali pevně stát ve víře. Proste, aby jim Bůh zajišťoval potřebnou ochranu a aby skrze svého svatého Ducha sloužil jako jejich Utěšitel, Pomocník, Rádce a Zastánce. Kéž útočníci spatří v životech těchto křesťanů Ježíšovu lásku a sami Ježíše přijmou jako svého Spasitele.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.