Aktuálně

 

01. 02. 2020

Súdán: Budovy používané k bohoslužbám byly vypáleny – již podruhé

 

 
Ilustrační fotografie: suebolandersb / Pixabay

(Sudan Tribune, HUDO Centre, Christian Post)

 

Poté, co byly loni 28. prosince při požáru zničeny tři kostely, postavili si místní věřící místo nich provizorní přístřešky, aby se měli kde scházet. 16. ledna však i ony lehly popelem. Pachatelé stále nejsou známí, nicméně místní křesťané jsou přesvědčeni, že žhářské útoky mají na svědomí islámští džihádisté.

 

V osadě Bout ve státě Modrý Nil působí denominace Sudan Interior Church, římskokatolická církev i pravoslavná církev. Krátce po vypálení kostelů si členové jednotlivých společenství rychle postavili provizorní přístřešky, aby mohli pokračovat ve společném setkávání. Přestože byl případ nahlášen na policii, podle křesťanů neprobíhá žádné vyšetřování ani nedošlo k žádnému posílení bezpečnosti. Zástupci súdánské lidskoprávní organizace HUDO vyjádřili své znepokojení a vyzývají představitele režimu, aby „neprodleně podnikli kroky vedoucí k zajištění ústavních práv postižených občanů“.

 

V uplynulých měsících bylo možné zaregistrovat určitý pozitivní vývoj související s nahrazováním autoritářského režimu Umara al-Bašíra novými strukturami. Současný ministr pro náboženské záležitosti se křesťanům veřejně omluvil za „nespravedlivou a těžkopádnou politiku“. Navzdory tomu v mnoha částech této převážně muslimské země stále působí radikálové, kteří křesťany pronásledují.

 

Více informací o Súdánu naleznete na stránce Sudan Country Report.

 

Pozvedejte tyto súdánské křesťany ve svých modlitbách, zatímco hledají Boží vedení pro nadcházející dny. Modlete se, aby jim Bůh zaopatřil vše potřebné k opětovnému vybudování zničených budov, aniž by při tom byli vystaveni projevům nepřátelství a hrozilo jim nebezpečí dalších žhářských útoků. Kéž státní orgány zajistí místním věřícím potřebnou ochranu a kéž také proběhne řádné vyšetřování vedoucí k dopadení pachatelů, kteří mají útoky na svědomí. Modlete se, aby ještě mnoho obyvatel Súdánu uvěřilo v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.