Aktuálně

 

02. 02. 2020

Čína: Oficiálně schválenému společenství hrozí demolice sborové budovy

 

 
Čínským orgánům jsou trnem v oku budovy sloužící k pořádání bohoslužeb, včetně objektů používaných společenstvími působícími pod hlavičkou oficiálního Hnutí trojí soběstačnosti. (Ilustrační fotografie: ChinaAid)

(China Aid)

 

Křesťanské společenství Tung-chu ve městě Si-ning získalo oficiální povolení k činnosti v roce 2003. Po splnění veškerých zákonných požadavků začalo fungovat pod hlavičkou režimem tolerovaného „Hnutí trojí soběstačnosti“. S více než 300 členy se jedná o nejstarší a největší sbor v této části města. Navzdory svému statusu se však potýká s nepřízní úřadů.

 

V prosinci 2017 místní hasiči uzavřeli církevní budovu kvůli údajnému „skrytému nebezpečí“. Křesťané si proto začátkem následujícího roku koupili budovu novou. Úřady však novou budovu neschválily a tak se křesťané začali scházet v hotelu Tung-chu. Rozhodnutí související se „skrytým nebezpečím“ úřady později zrušily, nicméně v prosinci 2019 hasiči zapečetili vstup do budovy znovu.

 

200 zbývajících členů společenství původní budovu používat nepřestalo – 15. a 22. prosince se dostali dovnitř oknem. Na Boží hod však byla uprostřed bohoslužby přerušena dodávka elektřiny a křesťané zůstali potmě. Nedávno zástupci sboru obdrželi oznámení o plánované demolici budovy.

 

Problémy demonstrují dlouhodobé úsilí čínského režimu nejrůznějšími způsoby znemožňovat činnost křesťanských společenství, dokonce i těch oficiálních. Více informací naleznete na stránce China Country Report.

 

Pamatujte na tyto křesťany ve svých modlitbách, zatímco prožívají komplikované období plné nejistoty. Modlete se, aby se jim naskytla nějaká nová možnost k pořádání společných bohoslužeb a současně aby nepřestali oslovovat místní obyvatele poselstvím evangelia. Modlete se také za úředníky, kteří společenství přidělávají problémy. Kéž si uvědomí, že bojují proti věčnému Bohu, který je Pánem celého vesmíru, a v pokoře a pokání se k němu obrátí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.