Aktuálně

 

02. 02. 2020

Čína: Oficiálně schválenému společenství hrozí demolice sborové budovy

 

 
Čínským orgánům jsou trnem v oku budovy sloužící k pořádání bohoslužeb, včetně objektů používaných společenstvími působícími pod hlavičkou oficiálního Hnutí trojí soběstačnosti. (Ilustrační fotografie: ChinaAid)

(China Aid)

 

Křesťanské společenství Tung-chu ve městě Si-ning získalo oficiální povolení k činnosti v roce 2003. Po splnění veškerých zákonných požadavků začalo fungovat pod hlavičkou režimem tolerovaného „Hnutí trojí soběstačnosti“. S více než 300 členy se jedná o nejstarší a největší sbor v této části města. Navzdory svému statusu se však potýká s nepřízní úřadů.

 

V prosinci 2017 místní hasiči uzavřeli církevní budovu kvůli údajnému „skrytému nebezpečí“. Křesťané si proto začátkem následujícího roku koupili budovu novou. Úřady však novou budovu neschválily a tak se křesťané začali scházet v hotelu Tung-chu. Rozhodnutí související se „skrytým nebezpečím“ úřady později zrušily, nicméně v prosinci 2019 hasiči zapečetili vstup do budovy znovu.

 

200 zbývajících členů společenství původní budovu používat nepřestalo – 15. a 22. prosince se dostali dovnitř oknem. Na Boží hod však byla uprostřed bohoslužby přerušena dodávka elektřiny a křesťané zůstali potmě. Nedávno zástupci sboru obdrželi oznámení o plánované demolici budovy.

 

Problémy demonstrují dlouhodobé úsilí čínského režimu nejrůznějšími způsoby znemožňovat činnost křesťanských společenství, dokonce i těch oficiálních. Více informací naleznete na stránce China Country Report.

 

Pamatujte na tyto křesťany ve svých modlitbách, zatímco prožívají komplikované období plné nejistoty. Modlete se, aby se jim naskytla nějaká nová možnost k pořádání společných bohoslužeb a současně aby nepřestali oslovovat místní obyvatele poselstvím evangelia. Modlete se také za úředníky, kteří společenství přidělávají problémy. Kéž si uvědomí, že bojují proti věčnému Bohu, který je Pánem celého vesmíru, a v pokoře a pokání se k němu obrátí.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.