Aktuálně

 

06. 02. 2020

Bangladéš: Křesťanští Rohingové se vyrovnávají s následky útoku

 

 
Jeden z mužů zraněných při útoku se zotavuje v nemocnici. (Fotografie: zdroj Hlasu mučedníků)

(kontakty kanadského Hlasu mučedníků, Mission Network News)

 

Minulý týden jsme zveřejnili naléhavou modlitební prosbu za křesťany, kteří byli napadeni v rohinském uprchlickém táboře, a o hrozícím nedobrovolném sňatku pastorovy dcery s muslimem. Od té doby jsme se dozvěděli další podrobnosti.

 

Útok se odehrál v Kutupalongu, největším uprchlickém táboře na světě. Celkem bylo napadeno více než 20 křesťanských rodin a zranění utrpělo nejméně 12 lidí. K podobnému útoku došlo v květnu 2019. Tehdy ho měla na svědomí skupina používající název Arakanská armáda spásy Rohingů (Arakan Rohingya Salvation Army, ARSA), která podle svých představitelů bojuje za osvobození Rohingů. Místní policisté však trvají na tom, že ARSA tentokrát neměla z útokem nic společného a také uvádějí nižší počty zraněných.

 

Po útoku se přibližně 170 křesťanů přestěhovalo do odděleného „tranzitního tábora“, aby zde nalezli útočiště. Také jsme s lítostí zjistili, že k vynucenému sňatku pastorovy dcery nakonec došlo. Několik unesených věřících je stále pohřešováno. Podle některých zpráv bylo jednomu muži slíbeno propuštění, pokud se obrátí k islámu. Syn dalšího uneseného muže žádá o modlitby, aby zůstal statečný.

 

Pozvedejte i nadále tyto napadené rohinské křesťany ve svých modlitbách. Modlete se, aby Bůh zajistil všem bezpečí a také odvahu, když stojí tváří v tvář násilné opozici. Pamatujte na modlitbách na všechny oběti únosů, včetně dívky, která nyní musí snášet útrapy vynuceného manželství. Kéž je i ona vysvobozena ze zajetí a unikne dalšímu pronásledování. Modlete se, aby Bůh obměkčil srdce pachatelů, aby činili upřímné pokání a nalezli spásu v Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.