Aktuálně

 

08. 02. 2020

Čína: Nová legislativní úprava týkající se náboženství

 

 
Křesťané klečí v troskách budovy, kterou v minulosti používali k bohoslužbám. (Ilustrační fotografie: www.chinaaid.org)

(China Aid, Release International, International Christian Concern)

 

1. února byla v Číně zveřejněna nová legislativní úprava týkající se náboženství. Zákon má celkem šest oddílů a 41 paragrafů. Všichni náboženští vedoucí a organizace podle něj musí projevovat bezvýhradnou oddanost čínské komunistické straně. Dlouhá léta čínský režim náboženské organizace kontroloval a sledoval. Za prezidenta Si Ťin-pchinga začaly být státní intervence mnohem hmatatelnější. Straně byla přidělena vedoucí úloha ve vztahu ke všem náboženským organizacím. Z budov jsou odstraňovány náboženské symboly a jsou nahrazovány vlajkami a portréty prezidenta Si.

 

Nová pravidla také významně omezují komunikaci mezi místními křesťanskými společenstvími a zahraničními organizacemi. Křesťanské organizace po celém světě shromažďují zdravotnický materiál ve snaze pomoci Číně v boji s propuknutím epidemie nového koronaviru. Nedávno byla jedna taková dodávka zabavena a křesťan, který zásilku obdržel, byl pozván „na čaj“ – což je eufemismus používaný pro výslech spojený se zastrašováním.

 

Navzdory hrozbám čínští křesťané ve Wu-chanu hledají způsoby, jak lidem v krizové situaci přinést poselství pokoje a naděje. Někteří rozdávají ochranné roušky na ulicích, zatímco s kolemjdoucími hovoří o své víře. Jiní šíří povzbudivé poselství prostřednictvím videí a audozáznamů.

 

Více informací o omezeních, kterým jsou čínští křesťané vystaveni, naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se za pokračující šíření evangelia pokoje a naděje v této době sílícího náboženského útisku v Číně. Kéž křesťané stále nacházejí nové a kreativní způsoby, jak naplňovat Velké poslání. Modlete se, aby si vedoucí představitelé země uvědomili marnost svého počínání, když se snaží bránit šíření Božího díla. Vyprošujte moudrost členům křesťanských společenství, kteří se musejí potýkat s přísnými letislativními omezeními.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.