Aktuálně

 

08. 02. 2020

Čína: Nová legislativní úprava týkající se náboženství

 

 
Křesťané klečí v troskách budovy, kterou v minulosti používali k bohoslužbám. (Ilustrační fotografie: www.chinaaid.org)

(China Aid, Release International, International Christian Concern)

 

1. února byla v Číně zveřejněna nová legislativní úprava týkající se náboženství. Zákon má celkem šest oddílů a 41 paragrafů. Všichni náboženští vedoucí a organizace podle něj musí projevovat bezvýhradnou oddanost čínské komunistické straně. Dlouhá léta čínský režim náboženské organizace kontroloval a sledoval. Za prezidenta Si Ťin-pchinga začaly být státní intervence mnohem hmatatelnější. Straně byla přidělena vedoucí úloha ve vztahu ke všem náboženským organizacím. Z budov jsou odstraňovány náboženské symboly a jsou nahrazovány vlajkami a portréty prezidenta Si.

 

Nová pravidla také významně omezují komunikaci mezi místními křesťanskými společenstvími a zahraničními organizacemi. Křesťanské organizace po celém světě shromažďují zdravotnický materiál ve snaze pomoci Číně v boji s propuknutím epidemie nového koronaviru. Nedávno byla jedna taková dodávka zabavena a křesťan, který zásilku obdržel, byl pozván „na čaj“ – což je eufemismus používaný pro výslech spojený se zastrašováním.

 

Navzdory hrozbám čínští křesťané ve Wu-chanu hledají způsoby, jak lidem v krizové situaci přinést poselství pokoje a naděje. Někteří rozdávají ochranné roušky na ulicích, zatímco s kolemjdoucími hovoří o své víře. Jiní šíří povzbudivé poselství prostřednictvím videí a audozáznamů.

 

Více informací o omezeních, kterým jsou čínští křesťané vystaveni, naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se za pokračující šíření evangelia pokoje a naděje v této době sílícího náboženského útisku v Číně. Kéž křesťané stále nacházejí nové a kreativní způsoby, jak naplňovat Velké poslání. Modlete se, aby si vedoucí představitelé země uvědomili marnost svého počínání, když se snaží bránit šíření Božího díla. Vyprošujte moudrost členům křesťanských společenství, kteří se musejí potýkat s přísnými letislativními omezeními.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.