Aktuálně

 

13. 02. 2020

Burkina Faso: Při nedávných útocích přišly o život desítky lidí

 

 
Vesnice v Burkině Faso (ilustrační fotografie: Pixabay / imodeen)

(International Christian Concern, Barnabas Fund)

 

V africké zemi Burkina Faso přetrvává rozsáhlá humanitární krize. Islámští radikálové zabíjejí místní civilisty a mnozí další jsou nuceni utíkat, aby si zachránili holý život. Podle odhadů přišlo jen v uplynulém roce o domov více než 500 000 lidí. Dva incidenty z poslední doby upozorňují na skutečnost, že násilí je často namířeno proti křesťanům.

 

25. ledna došlo k útoku v Silgadji (ve stejné osadě byl loni v dubnu zavražděn pastor a pět dalších lidí jen kvůli tomu, že odmítli zapřít svou křesťanskou víru).

 

Ozbrojení příslušníci domobrany obklíčili návštěvníky vesnického trhu. Oddělili muže od žen, ženám nařídili, aby opustily vesnici a muže začali postupně zabíjet. Přestože celkový počet obětí dosud není znám, pravděpodobně se bude blížit 50. Podle jednoho místního zdroje střelci projížděli osadou a vyhrožovali, že zabijí každého, kdo nekonvertuje k islámu.

 

1. února bylo zavražděno nejméně 18 lidí v osadě Lamdamol. Dosud neidentifikovaní radikálové dorazili pozdě v noci na motocyklech a zabíjeli civilisty, přičemž si vybírali právě křesťany. O život přišel také Robert Milogo, zdravotník, který navzdory nebezpečí přijel do oblasti poskytovat lékařskou pomoc.

 

Modlete se, aby v období po těchto a dalších útocích Bůh posiloval a naplňoval pokojem příbuzné a přátele, kteří truchlí nad ztrátou svých milovaných. Vyprošujte ochranu křesťanům, kteří v oblasti stále žijí, ať se jedná o místní obyvatele nebo o humanitární pracovníky, a také aby zaopatřoval všechny, kdo byli přinuceni uprchnout. Kéž se státním orgánům podaří zarazit příliv radikálů, kteří přicházejí do země s úmyslem páchat násilí. Modlete se, aby je nadpřirozeně vedl a naplňoval moudrostí, aby mohli sloužit jako zprostředkovatelé pokoje a smíření v celé Burkině Faso.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.