Aktuálně

 

14. 02. 2020

Ukrajina: Pokračující problémy neregistrovaných společenství

 

 
Modlitebna baptistického sboru Emmanuel v Luhansku. (Fotografie: Wikimapia / Butilkavodi)

(Forum 18, Mission Eurasia)

 

Vedoucí představitelé mezinárodně neuznané Luhanské lidové republiky na východě Ukrajiny pokračují v kampani vedené proti neregistrovaným církevním skupinám.

 

Proruští separatisté trvají na povinné registraci všech náboženských organizací. Z celkem 195 subjektů registrovaných v roce 2019 jich však 188 patřilo k ruské pravoslavné církvi. Zbývajících sedm tvořili muslimové, starověrci, židé a katolíci. Registraci nezískalo ani jediné protestantské společenství.

 

Pronásledování spojené s neudělením registrace mívá různé podoby. Do budov používaných k bohoslužbám jsou často přerušovány dodávky veřejných služeb – úředníci tvrdí, že plyn, elektřinu nebo vodu není možné dodávat subjektům, které oficiálně neexistují. Zatímco křesťanům scházejícím se bez registrace v soukromých domech a bytech tento problém nehrozí, hrozí jim policejní razie.

 

Jednu takovou razii uskutečnili příslušníci bezpečnostních složek 19. ledna, kdy narušili průběh domácí bohoslužby. Vedoucí skupinky byli převezeni k výslechu, propuštěni byli až po několika hodinách. 23. prosince došlo k další razii, která skončila pokutou pro vedoucího společenství. Podobná omezení platí i v sousední Doněcké lidové republice. Křesťané jsou zatýkáni, pokutováni, je jim zabavován majetek. Stejně jako v Luhansku je požadována registrace, která je však odpírána skupinám nepatřícím k ruské pravoslavné církvi.

 

Pamatujte ve svých modlitbách na pronásledované křesťany, kteří pro svou víru v Krista čelí nejrůznějším formám útlaku. Kéž je Bůh posiluje, aby ve víře vytrvali, milostí, aby dokázali odpouštět svým nepřátelům, a zmocňuje k živému křesťanskému svědectví. Modlete se, aby vedoucí představitelé Luhanské i Doněcké republiky v této politicky neklidné době dokázali jednat diplomaticky a aby celý konflikt skončil pokojným a spravedlivým řešením.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.