Aktuálně

 

15. 02. 2020

Srí Lanka: Pastorovi vyhrožoval srocený dav, policisté ho vyzvali k opuštění osady

 

 
Video Pronásledování v ráji (v angličtině) vám pomůže lépe porozumět příčinám pronásledování křesťanů na Srí Lance.

(National Christian Evangelical Alliance Sri Lanka, NCEASL)

 

Když se křesťané v osadě Ihala Yakkura 2. února dopoledne shromáždili k bohoslužbě, dorazil na místo také přibližně stopadesátičlenný dav, vedený buddhistickými mnichy. Účastníci protestu narušili průběh bohoslužby a vyslýchali majitele objektu. Pastor přivolal policisty, kterým se podařilo situaci uklidnit natolik, že bohoslužba mohla proběhnout až do konce. Dav se však nerozešel.

 

Po bohoslužbě pastor hovořil s policií i s mnichy. Ti se při rozhovoru pokusili pastora napadnout, policisté jim v tom však zabránili. Buddhisté trvali na tom, že jejich osada je „buddhistická“ a tak by v ní neměly být povoleny žádné křesťanské bohoslužby. Přestože pastor do osady přijel na pozvání místních, policisté se postavili na stranu mnichů a tvrdili, že křesťané potřebují k pořádání bohoslužeb úřední povolení (což není pravda). Po sepsání výpovědi na nedaleké stanici policista pastora vyzval, aby z vesnice odjel, protože mu je vyhrožováno zabitím.

 

Pastor uposlechl a ve večerních hodinách se do osady vrátil, aby vyzvedl ženu, syna a osm dalších lidí. Cestou domů narazili na silniční zátaras a další vesničany, kteří křesťany napadli a způsobili jim škodu na vozidlech. Nakonec se však křesťanům podařilo ujet. Při útoku utrpěli zranění, takže se museli nechat ošetřit v nemocnici. Policisté sepsali zápis a druhý den vzali pět výtržníků do vazby.

 

Další informace o situaci Srí Lance naleznete v krátkém dokumentárním videu nazvaném Pronásledování v ráji (v angličtině).

 

Modlete se za uzdravení křesťanů zraněných při útoku, na těle i na duchu. Proste, aby Bůh umožnil Kristovým následovníkům pokračovat ve službě, navzdory veškerému protivenství a projevům nepřátelství, a i nadále se dotýkal srdcí místních lidí a proměňoval jejich životy. Kéž nepřátelsky naladění vesničané spatřují Kristovu lásku a radost v životech jeho dětí, uvěří a přijmou spasení. Přimlouvejte se také za vedoucí představitele Srí Lanky, aby se zasazovali o spravedlnost, právo a svobodu pro všechny občany své země.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.