Aktuálně

 

20. 02. 2020

Burkina Faso: Útok na společenství si vyžádal 24 obětí

 

 
Vesnice v Burkině Faso. Ilustrační fotografie: Pixabay / RobertoVi

(New York Times, CTV, Al-Džazíra)

 

16. února v osadě Pansi radikálové napadli účastníky probíhající bohoslužby. 24 lidí zastřelili a nejméně 18 dalším způsobili zranění. Útočníci nejprve oddělili muže od žen a také místní od přespolních a poté zabili místní muže, včetně pastora.

 

Nakonec zapálili modlitebnu, vyrabovali místní obchody a přinutili tři zajaté mládežníky, aby jim pomohli ukradené zboží odvézt. Ostatní vesničané uprchli do nedalekého města Sebba, radikálové však zaútočili i tam.

 

Začátkem tohoto měsíce došlo ve stejné oblasti k několika dalším hrůzným incidentům. Jedním z nich byl únos pastora Tindana Omara a pěti členů jeho rodiny, ke kterému došlo 10. února. Radikálové nejprve zavraždili diákona z jejich společenství a diákonovo auto následně použili k únosu pastorovy rodiny. Těla pastora Tindana, jeho syna a dvou synovců byla nalezena o tři dny později. Dvě pastorovy dcery byly propuštěny bez zranění.

 

V severní části Burkiny Faso dochází v poslední době ke znepokojivému nárůstu podobných násilností. Džihádisté se snaží své vraždy ospravedlňovat vazbami obětí na režim nebo křesťanství. Loni se terčem útoků stalo více než 1300 civilistů, což představuje více než sedminásobný meziroční nárůst.

 

Pozvedejte křesťany v Burkině Faso ve svých modlitbách, zatímco jsou kvůli své víře v neustálém ohrožení. Modlete se, aby státní instituce dokázaly mařit veškeré další pokusy o útoky a zajistily svým občanům tolik potřebnou ochranu. Přimlouvejte se také za útočníky a modlete se, aby jim Bůh zjevoval duchovní pravdy. Kéž při pohledu do tváří jeho následovníků spatřují Kristovo slitování a také naději pro věčnost, kterou dává jen On, aby si i oni uvědomili potřebu Božího milosrdenství, odpuštění a spasení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.