Aktuálně

 

22. 02. 2020

Indie: Radikálové zbili děti křesťanů a vyhrožovali jejich rodinám

 

 
Vyprošujte indickým křesťanům bezpečí. (Ilustrační fotografie: Pixabay)

(Morning Star News, Church in Chains)

 

Křesťané v osadě Malasamudra ve spolkovém státě Karnátaka se 19. ledna v časných ranních hodinách shromáždili k bohoslužbě, když nad schodiště vedoucí do budovy dorazilo přibližně dvacet místních hinduistických radikálů, kteří začali účastníky fotografovat a natáčet na video. Útočníci se snažili vetřelcům zabránit ve focení dětí, ti se však nenechali. Nakonec děti zmlátili, zatímco dospělé drželi stranou. Než odešli, všechny přítomné varovali: „Pokud se doslechneme, že jste vystrčili nos z domu a někomu o tom řekli, zapálíme vaše domy a zaživa v nich uhoříte.“

 

Křesťané měli strach a tak přes den zůstali doma. Večer policisté dorazili k budově, ve které se křesťané opět sešli, a informovali je, že na ně byla podána stížnost – hinduističtí vesničané tvrdili, že je křesťané napadli. Pod tlakem zástupců městského úřadu policisté uvedli, že museli křesťany zatknout, aby uklidnili dav. Jen o několik hodin později vůdci davu přiznali, že útok zorganizovali. Nakonec se obě strany dohodly a ani jedna nepodala žalobu.

 

Informace o dalších případech pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte tyto křesťany na modlitbách, zatímco se scházejí k bohoslužbám, navzdory hrozbám útoků vesničanů, kteří s jejich vírou nesouhlasí. Modlete se za duševní stav dětí, které se staly terčem násilí, a za bezpečí jejich rodin. Kéž představitelé státních orgánů respektují Kristovy následovníky, jednají s nimi spravedlivě, nepodléhají různým tlakům a uvědomí si, že všechny otevřené projevy nenávisti jsou v rozporu s platnou ústavou a proto by je neměli tolerovat.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.