Aktuálně

 

28. 02. 2020

Nigérie: Zabíjení a rabování při útoku běsnícího davu radikálů

 

 
Ilustrační fotografie: CBN News

(Christian Post, All Africa, Morning Star News, Church of the Brethren)

 

Dne 21. února vtrhla do města Garkida více než stovka radikálů z hnutí Boko Haram, kteří v osadě rozpoutali chaos a zkázu. Podle dostupných zpráv útočníci nejprve zavraždili dva vojáky na kontrolním stanovišti a následně pokračovali do samotného města, kde několik hodin rabovali, ničili majetek a zabíjeli. Než se podařilo obnovit pořádek, vetřelci zdemolovali kostely patřící Církvi bratří (Church of the Brethren), anglikánské církvi a Církvi živé víry (Living faith), policejní stanici, nemocnici a také blíže neurčený počet obytných domů. V době psaní této zprávy ještě místní úřady nezveřejnily konečný počet zavražděných a unesených osob.

 

Převážnou většinu obyvatel města Garkida tvoří křesťané. V době útoku se konalo pravidelné výroční shromáždění žen z Církve bratří (Church of the Brethren). Žádná z účastnic konference naštěstí nepřišla o život. Mnoho obyvatel uprchlo z města do bezpečí a podle poslední zprávy v ulicích stále hlídkují vojáci.

 

Místní věřící vyzývají vedoucí představitele země k přijetí rázných opatření vedoucích k zamezení násilnostem, kterým musí opakovaně čelit. 3. února se odhadem pět milionů křesťanů zúčastnilo protestních pochodů pořádaných po celé Nigérii, aby upozornili na alarmující počet zcela nesmyslných obětí na životech, které si vyžádaly roky teroristických útoků.

 

Více informací o extrémních projevech nepřátelství, které jsou nigerijští křesťané nuceni snášet, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách křesťany z této osady, traumatizované po nedávném útoku. Modlete se, aby Bůh utěšoval blízké obětí, a také nadpřirozeně zasáhl do situace všech, kdo byli uneseni. Modlete se rovněž za hmotné zaopatření všech místních obyvatel, kteří při běsnění přišli o střechu nad hlavou, budovu ke společným bohoslužbám nebo osobní majetek. Vyprošujte představitelům státních orgánů moudrost k nalezení účinných strategií k prosazování zákona a pořádku, aby se dokázali vypořádat s rozmáhajícím se násilím. V neposlední řadě se přimlouvejte také za pachatele, aby prožili dramatické setkání s Pánem Ježíšem Kristem, který touží po jejich spáse a vysvobození ze spárů nepřítele jejich duší.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.