Aktuálně

 

29. 02. 2020

Írán: Křesťanská konvertitka byla ve vězení bita a ponižována

 

 
Fatemeh (Marie) Mohammadi (Fotografie: Middle East Concern)

(Middle East Concern, Iran HRM, HRANA)

 

Fatemeh (Marie) Mohammadi, íránská křesťanská konvertitka otevřeně kritizující útisk místních obyvatel islámským režimem, musela nedávno přetrpět uvěznění, při kterém byla vystavena fyzickému násilí.

 

Poprvé byla Marie zadržena v listopadu 2017 a odsouzena k šesti měsícům odnětí svobody za „členství ve skupinách vynucujících náboženské konverze“, aktivní účast na křesťanských akcích a šíření propagandy. Propuštěna byla na jaře 2018, v červenci 2019 však byla zadržena znovu a následně propuštěna na kauci. V prosinci byla nečekaně vyloučena ze studia (navštěvovala školu zapojenou do systému Islamic Azad University sdružující soukromé vzdělávací instituce).

 

Kvůli účasti na protestech vyvolaných sestřelením ukrajinského dopravního letadla následovalo letos 12. ledna další zatčení a umístění do zadržovacího centra, kde byla Marie surově bita a ponižována. Špatné zacházení neskončilo ani po převozu do ženské věznice Qarchak v Teheránu. Mladá křesťanka byla nedávno obviněna z „narušování veřejného pořádku formou účasti na nezákonné protestní akci“. Přestože soud rozhodl o propuštění na kauci a stanovil její výši, odpovědný úředník odmítl platbu přijmout a nechal Marii žít v nejistotě s hrozbou dalšího zneužívání.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Přicházejte v modlitbách před trůn našeho Spravedlivého soudce. Přimlouvejte se za Mariino brzké propuštění a vyprošujte jí ochranu před dalším násilím. Kéž nalezne útěchu ve vědomí, že Bůh jedná v její prospěch a svým andělům vydal příkaz, aby ji chránili. Modlete se také za viditelnou Boží přítomnost na soudních jednáních, aby všichni přítomní poznali, že Bůh je skutečný. Modlete se také za všechny Íránce upřímně hledající pravdu, aby nalezli duchovní svobodu a pokoj, který pramení z přijetí Božího Syna, Ježíše Krista, jako osobního Spasitele a Pána.

 

AKTUALIZACE: Podle informací organizace International Christian Concern byla Marie nakonec na kauci propuštěna, krátce před naplánovaným soudním jednáním.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Tereza F., Severní Čechy (15.05.2020 10:26:31)
Kéž je jí Bůh milostiv a dá jí pokoj a radost v Duchu Svatém vydržet všechny těžkosti!
Kéž Bůh dá, aby ho nezapřela a měla krásnou živou víru!
Kéž Bůh dá, aby byla z vězení osvobozena a mohla dojít odpočinutí - klidu i v její zemi.

Milan L., Liptov (03.03.2020 11:51:27)
Vzývam meno Mašiah Jehošua, nášho Pána a Boha, nad Fatemeh - Máriou

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.