Aktuálně

 

07. 03. 2020

Pákistán: Křesťanský dělník utýrán k smrti

 

 
Pohřeb Saleema Masiha. (Fotografie: Facebook / PCLJ)

(CLAAS, UCA News, Pakistan Center for Law and Justice, Morning Star News)

 

25. února, po celodenní těžké práci na poli, zašel Saleem Masih ke studni, aby se opláchl. Shera Dogara, muslimského majitele farmy, však jeho počínání rozlítilo a obvinil jej, že studnu znečistil. Nevybíravě Saleema urážel, nazýval ho špinavým křesťanem, a zapřísahal se, že mu dá lekci.

 

Dogar pak společně s několika dalšími muži odvlekl Saleema na farmu, kde ho spoutali a začali týrat. Po několikahodinovém mučení křesťan upadl do bezvědomí. Druhý den ráno navštívili Saleemovu rodinu policisté a vyzvali je, aby zašli na Dogarovu farmu, kde našli stále spoutaného Saleema. Po naléhavých prosbách jim nakonec bylo umožněno Saleema odvézt.

 

Lékaři na místní ambulanci křesťana provizorně ošetřili, vnitřní poranění byla však příliš važná, a tak ho poslali do nemocnice v Láhauru. Saleem se po celou dobu neprobral z bezvědomí a 28. února v nemocnici následkům zranění podlehl.

 

Přestože o průběhu událostí existují zcela jasné důkazy a vše bylo zaprotokolováno na policii, rodina nevěří, že by lidé odpovědní za Saleemovu smrt mohli být potrestáni. V oblasti mají značný vliv a dokonce ještě když byl Saleem spoután, policisté na příbuzné naléhali, aby celou záležitost vyřešili mimosoudně. Na pohřeb v osadě Baguyana 2. března dorazili křesťané z širokého okolí.

 

Více informací o pronásledování, kterému jsou pákistánští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Pamatujte na Saleemovy příbuzné a přátele ve svých modlitbách. Vyprošujte jim útěchu a pokoj, navzdory tragédii, která je postihla. Modlete se za spravedlivý proces a usvědčení pachatelů. Ať už soud dopadne jakkoli, kéž pachatelé odpoví na usvědčení Ducha svatého a přijmou odpuštění a spásu, kterou jim může dát jen Ježíš Kristus, Zmrtvýchvstalý Spasitel.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.