Aktuálně

 

12. 03. 2020

Pákistán: Soudní jednání v případu Humy Junús odročeno

 

 
Modlete se, aby se Huma brzy vrátila k rodině.

(UCA News)

 

Rodiče Humy Junús, dospívající dívky, která byla donucena ke sňatku s muslimským mužem, jsou rozhořčeni dalším odročením soudního jednání v rámci procesu, ve kterém se snaží uzavřené manželství anulovat. Čtrnáctiletá Huma byla 10. října unesena z domu a odvezena na 600 kilometrů vzdálené místo, kde „konvertovala“ k islámu a provdala se za svého únosce. Přestože vynucené manželství v Pákistánu není nelegální, existuje zákon vyžadující souhlas zákonného zástupce, pokud dotyčné osobě ještě nebylo 18 let.

 

Jednání naplánované na 4. března začalo, ale bez účasti Humy, která na něm měla vypovídat. Rodiče předložili dívčin křestní list a vyjádření školy jako důkazy její nezletilosti, soudce však dokumenty ignoroval a rozhodl, že policistům prodlouží lhůtu pro určení věku. Dívčina matka, Nagina, soudce informovala, že policejní vyšetřovatel, Achtar Hussain, ví, kde se jejich dcera nachází, ale podporuje únosce. Soud následně nařídil Hussainovi, aby Humu 29. března přivezl k soudu, aby byl její věk určen forenzní analýzou.

 

Modlete se za Humino bezpečí v týdnech před blížícím se soudním jednáním. Proste, aby soudy rozhodl spravedlivě a ochránil unesenou dívku před dalším zneužíváním. Modlete se také za příbuzné, kteří napjatě očekávají její propuštění a návrat domů. Kéž je Bůh v tomto období nejistoty a frustrace naplňuje svým pokojem.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Milan L., Liptov (13.03.2020 12:40:13)
Vzývame meno Pána Ježiša Krista nad Humou

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.