Aktuálně

 

20. 03. 2020

Keňa: Křesťané vyzváni k odchodu ze země

 

 
Bojovníci hnutí aš-Šabáb. (Ilustrační fotografie: www.voanews.com)

(International Christian Concern, Christian Post, World Watch Monitor)

 

23. února se na internetu objevila audionahrávka hnutí aš-Šabáb s výzvou určenou všem zahraničním křesťanům, aby opustili tři provincie v severovýchodní Keni. V pětadvacetiminutovém záznamu mluvčí této somálské teroristické skupiny naléhá na místní etnické Somálce, aby nemuslimy ze svého okolí vyhnali. Mnozí muslimové jsou podle něj nezaměstnaní a měli by dostat pracovní místa dosud zastávaná nemuslimy.

 

Ve třech provinciích hraničících se Somálskem žijí převážně etničtí Somálci, mnozí z nichž emigrovali do Keni kvůli občanské válce zuřící v jejich vlasti. Cosmas Mwinzi, pastor sloužící v postižené oblasti, v rozhovoru uvedl, že to pro něj není nic nového. Mnozí lidé se ve stejném smyslu otevřeně vyjadřovali již v minulosti a požadovali, aby křesťané odešli. Pastor zmínil také nízkou úroveň vzdělanosti a neutěšenou kvalitu života, kterou přistěhovalci pomáhají zvyšovat a místním lidem pomáhají.

 

Většina zahraničních učitelů již z oblasti uprchla v reakci na opakované razie radikálů. Nedávno jsme informovali o útoku, ke kterému došlo 13. ledna ve městě Kamuthe. Kvůli nedostatku učitelů muselo být mnoho škol v oblasti uzavřeno.

 

Vyprošujte ochranu pracovníkům původem ze Somálska, kteří v severovýchodní Keni stále zůstávají, zejména křesťanům, na které se radikálové z aš-Šabáb speciálně zaměřují. Modlete se za keňské státní orgány, aby dokázaly situaci dostat pod kontrolu a v celé oblasti znovu zavládl pokoj. Modlete se, aby Pán a Stvořitel celého lidského pokolení umožnil příslušníkům různých etnických skupin a následovníkům nejrůznějších náboženství poznat svou dokonalou lásku.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Jiří P., Hradec Králové (22.03.2020 15:58:52)
Otče náš, kterýž jsi v nebesích, prosíme upřímně, přijď království Tvé.....aby i v Keňa byla zbavena od zlého a zakusila Tvůj pokoj........ Přijdiž tedy, Pane Ježíši ! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.