Aktuálně

 

21. 03. 2020

Tádžikistán: Pokuty za plánovaný překlad Bible

 

 

(Forum 18)

 

V uplynulých šesti měsících byly vedoucím představitelům čtyř křesťanských společenství v Tádžikistánu vyměřeny vysoké pokuty za to, že se podíleli na přípravě projektu nového překladu Bible do tádžičtiny. Podle informací tádžických křesťanů stávající překlady dostupné v jejich rodném jazyce obsahují archaické výrazy a význam některých pasáží je špatně srozumitelný. V reakci na vzniklou potřebu začali křesťané z několika kongregací připravovat nový překlad, který měla technicky realizovat překladatelská firma Linguatec.

 

Překladatelskou firmu následně navštívili členové Státního výboru pro náboženské záležitosti, vyptávali se na podrobnosti zapojení do projektu a upozornili, že překladatelé jakéhokoli náboženského textu potřebují k této činnosti výslovné povolení. Zástupci firmy úředníky ujistili, že se snaží dodržovat veškeré zákony a firma vyvázla bez postihu. Ke křesťanským společenstvím orgány tak vstřícné nebyly. Každý sbor obdržel pokutu ve výši v přepočtu 18000 až 27000 korun, což v součtu představuje pět až osm průměrných měsíčních tádžických platů.

 

V souvislosti s incidentem jeden místní křesťan poznamenal: „Státní orgány si nepřejí, aby zde existovala křesťanská společenství, a proto na věřící vyvíjejí nátlak ve formě pokut a dalších trestů. Chtějí nám naši práci znechutit, abychom s ní přestali.“ Křesťanství je v této převážně muslimské zemi považováno za „cizorodý prvek“.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Tádžikistánu naleznete na stránce Tajikistan Country Report.

 

Kéž Bůh pokutovaným společenstvím opatří potřebné finance. Vyprošujte moudrost vedoucím, kteří hledají způsoby, jak překonat komplikace způsobené státními orgány. Modlete se, aby jim Bůh dával nápady a zmocňoval je svým Duchem, když lidem ve svém okolí předkládají evangelium. Kéž jsou všichni nepřátelé Božího díla osvíceni pravdou jeho Slova, usvědčeni z hříchu a vnímaví vůči jeho lásce a spáse, které je možné nalézt jen v Kristu.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.