Aktuálně

 

27. 03. 2020

Etiopie: Modlitebna lehla popelem, křesťané byli surově zbiti

 

 
Etiopští křesťané se potýkají s celou řadou problémů. Vyprošujte jim Boží moudrost a milost.

(zdroje kanadského Hlasu mučedníků)

 

13. března byla ve městě Jeru v severní Etiopii vypálena místní modlitebna. Útok měli na svědomí místní členové etiopské pravoslavné církve. (Kromě toho ještě surově zbili křesťany, kteří se v modlitebně scházeli, a vyhnali je z jejich domovů.)

 

Možná vám přijde zvláštní, že se křesťané setkávají s opozicí ze strany lidí, kteří se rovněž označují za Kristovy následovníky – v Etiopii to však není nic neobvyklého. Nejrozšířenějšími náboženstvími jsou islám na jihu země a tradiční pravoslavná církev na severu. Pokud člověk nepatří ani k jedné z těchto skupin, často je vystaven intenzivnímu pronásledování ze strany sousedů a příbuzných, kteří jej považují za odpadlíka.

 

S nepravoslavnými křesťany je zacházeno jako s občany druhé kategorie a nemají nárok na celou řadu benefitů, které si mohou nárokovat přívrženci obou většinových náboženství. Od úřadů je možné získat zdarma pozemek pro výstavbu mešity nebo pravoslavného chrámu, bezplatné je také hrobové místo. Pokud však někdo není muslim ani pravoslavný, toto vše mu je odepřeno.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Etiopii naleznete na stránce Ethiopia Country Report.

 

Pozvedejte členy napadeného společenství na modlitbách, zatímco se vzpamatovávají z útoku a hledají způsoby, jak i nadále pokračovat ve společných bohoslužbách. Modlete se, aby se mohli bezpečně vrátit domů. Přimlouvejte se také za jejich nepřátele. Modlete se, aby Bůh mocně dotýkal jejich srdcí a myslí, aby činili upřímné pokání, ve víře se obrátili ke Kristu a obdrželi milost a odpuštění, dostupné skrze vzácnou Ježíšovu krev, která za ně byla prolita. Kéž představitelé státních institucí spravují zami čestným způsobem a zajišťují tolik potřebnou podporu a ochranu všem občanům. Modlete se také za jednotu založenou na Kristově slitování, charakteru a učení.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.