Aktuálně

 

28. 03. 2020

Nigérie: Unesené dívce se podařilo uprchnout

 

 
Sadiya Amos Chindo (vpravo) s vděčnou matkou (Fotografie: World Watch Monitor)

(The Guardian, Vanguard, World Watch Monitor)

 

5. ledna večer se Sadiya Amos zúčastnila novoroční oslavy – a bezprostředně po ní byla unesena. O dva dny později byl dívčin otec předvolán k soudu šaría, kde byl obviněn, že dceři bránil konvertovat k islámu. Jako důkaz byl předložen zfalšovaný rodný list, podle kterého bylo Sadiye devatenáct let (ve skutečnosti jí je sedmnáct). Během celého procesu soud neumožnil rodičům s dívkou navázat žádný kontakt, dokonce ani nevěděli, kde je zadržována.

 

Sadiya strávila více než měsíc v zamčené místnosti, byla přinucena konvertovat k islámu a provdat se za jednoho z únosců. Jednoho dne však zjistila, že jsou dveře jako zázrakem odemčené a hlídači venku spí. Podařilo se jí uprchnout a vrátit se k rodičům. Vzdejme Bohu chválu za to, že dívce připravil únikovou cestu!

 

K případům únosů křesťanských dívek dochází často, na různých místech po celém světě. V podobné situaci se nacházi Huma Junús v Pákistánu. Příbuzní jsou neustále sužováni obavami a jsou opravdu vděční, když se za děvčata modlíme – za jejich bezpečí, psychický i fyzický stav a také za propuštění ze zajetí.

 

Poděkujte Bohu za příležitost k útěku, kterou Sadiye poskytl. Modlete se za její úplné zotavení z útrap, které prožila. Vyprošujte jí i celé rodině ochranu před případnou pomstou, o kterou by se únosci mohli pokusit. Modlete se, aby nigerijské státní orgány včetně soudů usilovaly o spravedlnost a zajistily ochranu všem potenciálním obětem této formy pronásledování. Pamatujte na modlitbách na mnohé další unesené dívky, jakou jsou Huma a Leah (Sharibu), které jsou stále drženy v zajetí – ať už v Nigérii, Pákistánu, nebo v kterékoli jiné zemi, kde stále dochází k pronásledování.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.