Aktuálně

 

03. 04. 2020

Indie: Ze hřbitova byly odstraněny křesťanské symboly

 

 
Modlete se, aby indičtí křesťané nalezli útěchu v naději na věčnost strávenou s Kristem.

(International Christian Concern, Catholic News Agency, The Christian Post)

 

V osadě ve spolkovém státě Karnátaka byly 2. března na základě úředního rozhodnutí odstraněny kříže a socha z místního hřbitova. Jednalo se o bezprostřední reakci na stížnosti hinduistických aktivistů, kteří navíc nebyli místní. Na hřbitově jsou pohřbíváni křesťané již téměř 40 let a dosud s tím nebyly žádné problémy. Již několik let se zde také konají modlitební shromáždění.

 

Nedávno se rozšířily zvěsti, že na hřbitově dochází k vynuceným konverzím. Aniž by se místních křesťanů kdokoli zeptal, úřady nařídily odstranění zmíněných symbolů. Podle církevních vedoucích tento krok „poškozuje společné soužití místních obyvatel“ a je v rozporu se zárukami náboženské svobody garantovanými ústavou.

 

V roce 2014 se dostala k moci hinduistická nacionalistická strana Bháratíja džantá (BJP). Důsledkem bylo další potlačování projevů všech nehinduistických náboženství. Ve zprávě americké Komise pro náboženskou svobodu za rok 2019 se uvádí, že „situace v oblasti náboženské svobody v Indii pokračuje v sestupném trendu“.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Indii naleznete na stránce India Country Report.

 

Vyprošujte moudrost a rozvahu dotčeným křesťanským vedoucím, kteří musejí čelit nespravedlnostem ze strany státních orgánů i řadových obyvatel, kteří se křesťanství protiví. Kéž si představitelé režimu uvědomí důležitost svobody vyznání, kterou indická ústava zaručuje všem občanům. Pozvedejte na modlitbách indické křesťany, kteří se snaží oslovovat duchovně strádající obyvatele své země Dobrou zprávou o Boží spáse, zatímco se potýkají se sílícím nepřátelstvím a výhrůžkami.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.