Aktuálně

 

09. 04. 2020

COVID-19 a pronásledovaná církev

 

 
Modlete se, aby Bůh nadpřirozeně zaopatřoval obyvatele oblastí, kde dochází k diskriminaci při distribuování pomoci.

(New York Times, BBC, Morning Star News, International Christian Concern, Church in Chains, kontakty kanadského Hlasu mučedníků)

 

Zatímco se lidé po celém světě snaží přizpůsobit náročné situaci způsobené onemocněním COVID-19, pro některé utiskované skupiny je toto břemeno ještě mnohem těžší. V této zprávě uvedeme několik příkladů, kdy křesťané čelí kvůli své víře větším problémům než ostatní.

 

Ve snaze zastavit šíření viru indické státní orgány nařídily všem obyvatelům, aby se vrátili do svých domovů. Pro obrovské počty námezdních dělníků to však znamená, že se náhle ocitli bez jídla a bez střechy nad hlavou. Ve slumech, kde jsou početné rodiny natěsnány v provizorních přístřešcích, je dodržování konceptu „sociálního distancování“ nemožné. Mnozí indičtí křesťané navíc patří k nejchudším společenským vrstvám a mohou se kvůli své víře v celé řadě situací setkat s odmítáním.

 

Podobné problémy zakoušejí také obyvatelé uprchlických táborů na různých místech po celém světě, jako například syrští a iráčtí uprchlíci, kteří se v současné době nacházejí v Libanonu. Úpadek světových ekonomik s sebou přináší opomíjení lidí žijících na okraji společnosti. Ke křesťanům v uprchlických táborech se často nedostává humanitární pomoc.

 

V Pákistánu fungují organizace, které distribuují potravinovou pomoc lidem zavřeným doma, kvůli vyhlášeným mezením pohybu. Nicméně již nejednou se stalo, že lidé při rozvozu ukázali doklady a nedostali nic, protože to nebyli muslimové.

 

28. března byli dva pastoři nepravdivě obviněni z organizace veřejného shromáždění (což by bylo v rozporu s nařízeními o izolaci). V jednom případě pastor jen vysvětloval několika členům společenství, že musejí odejít, když policisté vtrhli dovnitř budovy a pastora zatkli, protože podle nich pořádal bohoslužbu. Ve stejný den jiný pastor hovořil s několika sousedy žijícími na pozemku vedle kostela, když policisté přelezli zamčená vrata a rovněž ho obvinili z pořádání bohoslužby.

 

Hlas mučedníků se stále snaží naplňovat své poslání a tak vzniká celá řada projektů na pomoc těmto lidem. V současné době se zaměřujeme na křesťany v Indii a obyvatele uprchlických táborů v Libanonu. V krátkém videu, které naleznete na adrese VOMCanada/covid-aid, ředitel kanadského hlasu mučedníků Floyd Brobbel popisuje některé konkrétní způsoby pomoci. Delší rozhovor naleznete na adrese VOMCanada.com/covid-response.

 

V současné nelehké situaci potřebujeme vaše modlitby. Pokud věříte, že vás Bůh vede k pomoci formou finanční podpory zmíněných projektů, můžete zaslat příspěvek na Relief & Development Fund.

 

Pamatujte v modlitbách na lidi po celém světě trpící touto nákazou, stejně jako na tisíce dalších, kteří kvůli epidemii ztratili své nejbližší. Modlete se také za křesťany, kterým je odpírána humanitární pomoc nebo lékařská péče kvůli jejich víře v Krista. Vyprošujte všem Boží uzdravení, útěchu a zaopatření v této době plné nejistoty.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.