Aktuálně

 

10. 04. 2020

Nigérie: Přetrvávající násilnosti si vyžádaly další desítky obětí

 

 
Modlete se, aby Bůh umožnil fulským pastevcům poznat své odpuštění a milost.

(Intersociety-NG, International Christian Concern, The Christian Post, Morning Star News)

 

Lidskoprávní organizace monitorující pokračující násilnosti páchané na křesťanech v Nigérii varují před bezprostředně hrozící genocidou. V březnu zde bylo zavražděno více než 50 křesťanů, útoky v prvním dubnovém týdnu si již vyžádaly alespoň deset obětí. Od začátku letošního roku přišlo o život nejméně 410 křesťanů. Většinu násilností mají na svědomí džihádisté z řad fulských radikálů.

 

Více informací o utrpení, kterému jsou nigerijští křesťané vystaveni, naleznete na stránce Nigeria Country Report.

 

31. března byla napadena převážně křesťanská vesnice Ancha, za poslední tři roky již poosmé. Podle informací očitého svědka radikálové vtrhli do osady v nočních hodinách, začali střílet a zapalovat domy. Tři lidé byli při útoku zavražděni. „Stále máme strach,“ poznamenal Ishaya, jeden z přeživších křesťanů. Následující den radikálové zaútočili na osadu Hukke, zabili sedm křesťanů a zcela zničili 24 obydlí. Ve stejný den následovaly další útoky na několik dalších vesnic.

 

Pozvedejte na modlitbách nigerijské křesťany, kteří jsou nepřetržitě ohrožováni podobnými bleskovými útoky, aniž by jim zavdali příčinu. Modlete se za mocný Boží zásah. Vyprošujte jeho přítomnost a tolik potřebnou útěchu všem, kdo prožívají bolest – včetně příbuzných a přátel lidí, kteří byli při útocích zavražděni. Modlete se také za vedoucí představitele Nigérie. I oni potřebují moudrost a nadpřirozenou pomoc, zatímco se snaží radikálům zabránit v působení dalšího utrpení, šíření zkázy a maření lidských životů. Kéž v Nigérii zavládne Boží láska, spravedlnost a pokoj.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Milan L., Liptov (13.04.2020 14:01:28)
Nebeský Otče, uctievame Ťa v Duchu a v Pravde vzývajúc meno Pána Ježiša, ukrytí v milosti Novej zmluvy spečatenej krvou Kristovho kríža: zaväzujeme ducha ničenia a zabíjania – opusti duše džihádistov z radov fulských radikálov v Nigérii, hoď sa do priepasti a tam čakaj do okamihu súdu; a kladúc ruky na bratov a sestry podľa Božieho slova, ďakujeme Ti svätý Pán a Boh, že sa ich dotýkaš, potešuješ a nemocní sa majú dobre. Hallelujah! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.