Aktuálně

 

11. 04. 2020

Írán: Propuštění dvou vězňů

 

 
Roksareh (Mahrúk) Kanbárí (Fotografie: Middle East Concern)

(Middle East Concern)

 

V rámci opatření spojených s koronavirovou krizí byly v Íránu v polovině března propuštěny tisíce vězňů, aby se zabránilo šíření nákazy v místních věznicích. Současně se objevily zprávy, že se propuštění netýkalo mnohých křesťanů uvězněných pro svou víru. S radostí vás však můžeme informovat, že se v této souvislosti dostali na svobodu také dva křesťanští vězni.

 

Roksareh (Mahrúk) Kanbárí byla obviněna v prosinci 2018 a 27. července následujícího roku stanula před soudem kvůli údajnému „šíření propagandy nepřátelské vůči režimu“. V říjnu 2019 byla odsouzena k ročnímu odnětí svobody. 2. března byla propuštěna a přestože se mělo jít o propuštění dočasné, zástupci věznice ji 2. dubna informovali, že už se nemusí vracet.

 

V březnu 2019 byl odsouzen ke čtrnácti měsícům odnětí svobody Amin Kaki, rovněž za údajnou „protirežimní propagandu“. Také on byl propuštěn 2. března v souvislosti s šířením nákazy COVID-19 a 6. dubna obdržel zprávu, že může zůstat na svobodě.

 

Mahrúk i Amin museli při propuštění složit záruku ve výši 3000 amerických dolarů. Tyto peníze však pravděpodobně dostanou zpátky.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění těchto dvou křesťanů! Pamatujte na ně i nadále ve svých modlitbách, zatímco si zvykají na život na svobodě v této bezprecedentní době. Modlete se také za různé formy zvěstování evangelia v Íránu, včetně služby prostřednictvím satelitního televizního vysílání, internetu a další. Kéž ještě mnozí lidé naleznou svou naději a jistotu ve zmrtvýchvstalém Spasiteli.

 

 

TIP: Nakladatelství STEFANOS v roce 2012 vydalo elektronickou knihu ÍRÁN: Touha po Bohu obsahující sedm příběhů íránských muslimů, kteří se obrátili ke Kristu. E-knihu si můžete koupit nebo půjčit v knihovně. Nákupem podpoříte vydávání dalších knih v elektronické i papírové podobě. Děkujeme.

 

(Upozornění: Minimální výše objednávky činí 50 Kč, samotná e-kniha stojí 39 Kč. Můžete si ji nicméně objednat společně s nějakou další e-knihou, např. ÍRÁN: Touha po Bohu + Lékař z Kurdistánu za 63 Kč.)

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Milan L., Liptov (13.04.2020 14:22:25)
Nebeský Otče ďakujeme a chválime Ťa v mene Pána Ježiša Krista za prepustenie z väzenia Tvojich milovaných svätých v Iráne, a prehlasujeme panstvo Pána Ježiša nad Iránom a povolávame v mocnom mene Pána Ježiša plnosť ľudí z Iránu do poznania pravdy aby boli spasené miliónové zástupy v krajine Iránu. Hallelujah! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.