Aktuálně

 

11. 04. 2020

Írán: Propuštění dvou vězňů

 

 
Roksareh (Mahrúk) Kanbárí (Fotografie: Middle East Concern)

(Middle East Concern)

 

V rámci opatření spojených s koronavirovou krizí byly v Íránu v polovině března propuštěny tisíce vězňů, aby se zabránilo šíření nákazy v místních věznicích. Současně se objevily zprávy, že se propuštění netýkalo mnohých křesťanů uvězněných pro svou víru. S radostí vás však můžeme informovat, že se v této souvislosti dostali na svobodu také dva křesťanští vězni.

 

Roksareh (Mahrúk) Kanbárí byla obviněna v prosinci 2018 a 27. července následujícího roku stanula před soudem kvůli údajnému „šíření propagandy nepřátelské vůči režimu“. V říjnu 2019 byla odsouzena k ročnímu odnětí svobody. 2. března byla propuštěna a přestože se mělo jít o propuštění dočasné, zástupci věznice ji 2. dubna informovali, že už se nemusí vracet.

 

V březnu 2019 byl odsouzen ke čtrnácti měsícům odnětí svobody Amin Kaki, rovněž za údajnou „protirežimní propagandu“. Také on byl propuštěn 2. března v souvislosti s šířením nákazy COVID-19 a 6. dubna obdržel zprávu, že může zůstat na svobodě.

 

Mahrúk i Amin museli při propuštění složit záruku ve výši 3000 amerických dolarů. Tyto peníze však pravděpodobně dostanou zpátky.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Íránu naleznete na stránce Iran Country Report.

 

Vzdejte Bohu chválu za propuštění těchto dvou křesťanů! Pamatujte na ně i nadále ve svých modlitbách, zatímco si zvykají na život na svobodě v této bezprecedentní době. Modlete se také za různé formy zvěstování evangelia v Íránu, včetně služby prostřednictvím satelitního televizního vysílání, internetu a další. Kéž ještě mnozí lidé naleznou svou naději a jistotu ve zmrtvýchvstalém Spasiteli.

 

 

TIP: Nakladatelství STEFANOS v roce 2012 vydalo elektronickou knihu ÍRÁN: Touha po Bohu obsahující sedm příběhů íránských muslimů, kteří se obrátili ke Kristu. E-knihu si můžete koupit nebo půjčit v knihovně. Nákupem podpoříte vydávání dalších knih v elektronické i papírové podobě. Děkujeme.

 

(Upozornění: Minimální výše objednávky činí 50 Kč, samotná e-kniha stojí 39 Kč. Můžete si ji nicméně objednat společně s nějakou další e-knihou, např. ÍRÁN: Touha po Bohu + Lékař z Kurdistánu za 63 Kč.)

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Milan L., Liptov (13.04.2020 14:22:25)
Nebeský Otče ďakujeme a chválime Ťa v mene Pána Ježiša Krista za prepustenie z väzenia Tvojich milovaných svätých v Iráne, a prehlasujeme panstvo Pána Ježiša nad Iránom a povolávame v mocnom mene Pána Ježiša plnosť ľudí z Iránu do poznania pravdy aby boli spasené miliónové zástupy v krajine Iránu. Hallelujah! Amen.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.