Aktuálně

 

16. 04. 2020

Indie: Křesťan zmlácen do bezvědomí

 

 
Vesničané vyházeli majetek rodiny Sodiových na ulici, kde ho lidé později rozkradli. (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Křesťanská rodina v osadě Kodalmetla ve spolkovém státě Uríša na vlastní kůži poznala následky rozhodnutí následovat Krista, když ji 11. března večer a následující den ráno napadli místní animisté.

 

Kama Sodi s manželkou se před spaním modlili, jak měli ve zvyku. Před jejich domem se mezitím srotili vesničané, kteří jim nějakou dobu hlasitě spílali a vyhrožovali zabitím a nakonec vtrhli dovnitř. Kamově manželce Bhimešvárí se podařilo ochránit dvě malé děti, které útočníky prosily, aby přestali. Útočníci slíbili, že přestanou – za podmínky, že se Kama zřekne víry v Krista a obrátí se k jejich přírodnímu náboženství. Kama však odmítl.

 

Druhý den ráno se vetřelci (v počtu přibližně šedesáti lidí) vrátili a zmlátili křesťana do bezvědomí. Poté vyházeli na ulici veškeré vybavení domácnosti a křesťanům nařídili, aby opustili vesnici.

 

Záhy na místo dorazilo několik křesťanských vedoucích. Zjistili, že je Kama v bezvědomí a zařídili jeho převoz do nemocnice. Lékaři pochybovali, zda se vůbec probudí, o den a půl později se však z komatu probral. Kvůli krevním sraženinám v mozku si ho lékaři nechali v nemocnici na pozorování. Po týdnu ho propustili do domácího ošetřování s doporučením, aby nechodil do práce, dokud se zcela nezotaví.

 

Když se Sodiovi vrátili do vesnice, zjistili, že většinu jejich věcí mezitím někdo ukradl a zásoby jídla jsou obalené blátem. Manželé jsou velmi chudí a Bhimešvárí doufá, že se jí podaří sehnat další práci, aby zaplatila nejnutnější výdaje, nikdo ji však nechce zaměstnat. Ostatní vesničané se rodiny straní. Navzdory intenzivnímu pronásledování však Bhimešvárí důvěřuje Pánu. „Nemám peníze ani jídlo pro děti, ale mám Ježíše, který se o nás postará.“

 

Více informací o obtížích, kterým jsou indičtí křesťané vystaveni, a také další zprávy o pronásledování v této zemi, naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte Kamu, Bhimešvárí a jejich děti na modlitbách. Modlete se, aby je Bůh ochraňoval, zaopatřoval a naplňoval pokojem, zatímco mu vzdávají slávu svými životy a věrným svědectvím. Vyprošujte jim přetrvávající vnitřní radost plynoucí ze služby Kristu – navzdory všemu, co je potkalo. Kéž se Bůh postará nejen o naplnění jejich každodenních potřeb a Kamovo úplné uzdravení, ale kéž se jejich prostřednictvím také nadpřirozeně dotkne lidí, kteří se vzpouzejí evangeliu. Přimlouvejte se za vesničany, kteří se jim protiví. Modlete se, aby i oni nalezli v Kristu naději na věčnost a vydali mu své životy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.