Aktuálně

 

17. 04. 2020

Odpovědi na otázky ohledně reakce Hlasu mučedníků na nemoc COVID-19

 

 

Dotýká se pandemie COVID-19 pronásledování křesťanů?
Ano. Přímým účinkem viru je sice humanitární krize, nikoli pronásledování, protože mezi definující složky pronásledování křesťanů patří: (1) újma, kterou někdo utrpí, (2) rukama protivníka, (3) kvůli své křesťanské víře. Existují však dalekosáhlé nepřímé účinky viru, které jsou pronásledováním, protože, jak je to obvyklé v jakékoli humanitární krizi (nemoc, hladomor, bouře, zemětřesení atd.), pronásledovatelé využívají situaci k tomu, aby způsobili další utrpení těm, proti nimž stojí – našim bratrům a sestrám v Kristu. Proskribovaní a utlačovaní jednotlivci jsou zvláště ohroženi špatným zacházením během krizí.

Jsou křesťané žijící v nepřátelských oblastech a totalitních zemích vystaveni při pandemii nemoci COVID-19 ještě většímu utrpení než ostatní obyvatelstvo?
Ano. Desítky milionů křesťanů žijí v zemích, kde jim nepřátelské vlády „zajišťují“ trvalou míru perzekuce tím, že potlačují jejich občanská práva, přístup k civilním službám (např. zdravotní péči) nebo ekonomické příležitosti. Tyto skutečnosti jsou očividné zejména v zemích s velkou a snadno identifikovatelnou křesťanskou populací, jako je tomu kupříkladu v Indii nebo Číně. Obáváme se, a již se nám to i potvrzuje, že mnoho případů nemoci COVID-19 v těchto zemích souvisí s křesťanským pronásledováním, a případy, které známe, indikují současně mnohem větší množství těch, o kterých nevíme, uvážíme-li, že v těchto zemích žijí za této krizové situace miliony křesťanů pod neustálou hrozbou pronásledování.

Reaguje nějak na tuto situaci Hlas mučedníků?
Ano. Ani my, ani jiná charitativní organizace – ani všechny charitativní organizace dohromady – nedokážou postihnout veškeré důsledky pronásledování, kterým desítky milionů našich křesťanských bratří a sester po celém světě čelí. Dokážeme ale reagovat přiměřeným způsobem podle daných okolností v konkrétní zemi – ne však že bychom byli schopni tento virus odněkud eliminovat. Při svých snahách účinně odpovědět na vzniklou situaci se kromě své obvyklé činnosti zaměřujeme především na to, aby se v těchto oblastech šířilo svědectví o Kristu, aby tamní misijní pracovníci měli dostatek evangelizační literatury a Biblí, které by mohli rozdávat všem duchovně hledajícím, a aby se takto prosazovalo Boží království, prohlubovala se víra věřících a Boží slovo pronikalo na nová místa.

– Cole Richards, ředitel Hlasu mučedníků v USA

 

Zdroj: www.hlas-mucedniku.cz

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.