Aktuálně

 

25. 04. 2020

Čína: Demolice církevní budovy & zadržení křesťanů

 

 
Bohoslužba ve společenství Tung-chu (fotografie: ChinaAid)

(China Aid, Church in Chains, Radio Free Asia, International Christian Concern)

 

Společenství Tung-chu ve městě Si-ning se dlouhodobě potýká s nejrůznějšími formami pronásledování. Sbor, který získal oficiální povolení k činnosti v roce 2003, čelí problémům již několik let.

 

V prosinci 2017 místní hasiči uzavřeli sborovou budovu kvůli blíže neurčenému „skrytému nebezpečí“. Po tomto incidentu si členové společenství koupili budovu novou, kterou však úřady neschválily a tak se křesťané začali scházet v hotelu Tung-chu.

 

Rozhodnutí související se „skrytým nebezpečím“ úřady později zrušily, nicméně v prosinci 2019 hasiči zapečetili vstup do objektu znovu. To však členy neodradilo, dovnitř se dostávali oknem a pokračovali ve scházení. Na Boží hod však byla uprostřed bohoslužby přerušena dodávka elektřiny a zástupci společenství obdrželi oznámení o plánované demolici budovy.

 

Výhrůžka se naplnila na velikonoční neděli v ranních hodinách, kdy stavební četa budovu strhla. Křesťané se navzájem utěšovali a povzbuzovali tvrzením, že režim může zničit budovu, nemůže však zničit víru v jejich srdcích.

 

Velikonoční neděle přinesla problémy i dalšímu společenství. Členové sboru Early Rain Convenant Church (Časný déšť) v Čcheng-tu od razie v prosinci 2018 již několikrát změnili formu společného setkávání. Při koordinovaných útocích byly desítky členů zatčeny a někteří z nich si stále odpykávají tresty odnětí svobody – včetně pastora Wang I, odsouzeného k devíti letům odnětí svobody.

 

Mezitím ostatní členové společenství stále hledají další způsoby setkávání, včetně venkovních bohoslužeb pod širým nebem a internetu. Když však o velikonoční neděli skupina křesťanů uspořádala videokonferenci na platformě Zoom, několika účastníkům na chvíli vypadl zvuk a pak slyšeli, jak se s jedním bratrem někdo dohaduje. Nejméně osm účastníků skončilo ve vazbě. Přestože většina z nich byla po zaprotokolování výpovědi propuštěna, několik jich je stále vyšetřováno.

 

Více informací o problémech, se kterými se potýkají čínská společenství Tung-chu, Časný déšť a další, naleznete na stránce China Country Report.

 

Členové postižených společenství nevědí, co je v nejbližších dnech čeká. Vyprošujte jim požehnání, nadpřirozenou jistotu a pokoj pramenící z vědomí, že jejich životy jsou v rukou živého Boha. Zatímco my dnes kvůli sociální izolaci uctíváme Boha v soukromí svých domovů, pamatujeme na všechny, kdo o totéž usilovali již dlouho před námi. Kéž i čínští křesťané naleznou bezpečné možnosti společného setkávání a navazování obecenství s Bohem. Modlete se za čínské úředníky, kteří podobné aktivity narušují, aby osobně poznali pravdu evangelia, uvěřili v Krista a sami mohli dál předávat „Dobrou zprávu“ o jeho spáse.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.