Aktuálně

 

25. 04. 2020

Čína: Demolice církevní budovy & zadržení křesťanů

 

 
Bohoslužba ve společenství Tung-chu (fotografie: ChinaAid)

(China Aid, Church in Chains, Radio Free Asia, International Christian Concern)

 

Společenství Tung-chu ve městě Si-ning se dlouhodobě potýká s nejrůznějšími formami pronásledování. Sbor, který získal oficiální povolení k činnosti v roce 2003, čelí problémům již několik let.

 

V prosinci 2017 místní hasiči uzavřeli sborovou budovu kvůli blíže neurčenému „skrytému nebezpečí“. Po tomto incidentu si členové společenství koupili budovu novou, kterou však úřady neschválily a tak se křesťané začali scházet v hotelu Tung-chu.

 

Rozhodnutí související se „skrytým nebezpečím“ úřady později zrušily, nicméně v prosinci 2019 hasiči zapečetili vstup do objektu znovu. To však členy neodradilo, dovnitř se dostávali oknem a pokračovali ve scházení. Na Boží hod však byla uprostřed bohoslužby přerušena dodávka elektřiny a zástupci společenství obdrželi oznámení o plánované demolici budovy.

 

Výhrůžka se naplnila na velikonoční neděli v ranních hodinách, kdy stavební četa budovu strhla. Křesťané se navzájem utěšovali a povzbuzovali tvrzením, že režim může zničit budovu, nemůže však zničit víru v jejich srdcích.

 

Velikonoční neděle přinesla problémy i dalšímu společenství. Členové sboru Early Rain Convenant Church (Časný déšť) v Čcheng-tu od razie v prosinci 2018 již několikrát změnili formu společného setkávání. Při koordinovaných útocích byly desítky členů zatčeny a někteří z nich si stále odpykávají tresty odnětí svobody – včetně pastora Wang I, odsouzeného k devíti letům odnětí svobody.

 

Mezitím ostatní členové společenství stále hledají další způsoby setkávání, včetně venkovních bohoslužeb pod širým nebem a internetu. Když však o velikonoční neděli skupina křesťanů uspořádala videokonferenci na platformě Zoom, několika účastníkům na chvíli vypadl zvuk a pak slyšeli, jak se s jedním bratrem někdo dohaduje. Nejméně osm účastníků skončilo ve vazbě. Přestože většina z nich byla po zaprotokolování výpovědi propuštěna, několik jich je stále vyšetřováno.

 

Více informací o problémech, se kterými se potýkají čínská společenství Tung-chu, Časný déšť a další, naleznete na stránce China Country Report.

 

Členové postižených společenství nevědí, co je v nejbližších dnech čeká. Vyprošujte jim požehnání, nadpřirozenou jistotu a pokoj pramenící z vědomí, že jejich životy jsou v rukou živého Boha. Zatímco my dnes kvůli sociální izolaci uctíváme Boha v soukromí svých domovů, pamatujeme na všechny, kdo o totéž usilovali již dlouho před námi. Kéž i čínští křesťané naleznou bezpečné možnosti společného setkávání a navazování obecenství s Bohem. Modlete se za čínské úředníky, kteří podobné aktivity narušují, aby osobně poznali pravdu evangelia, uvěřili v Krista a sami mohli dál předávat „Dobrou zprávu“ o jeho spáse.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.