Aktuálně

 

01. 05. 2020

Čína: Pastor společenství Bétel zatčen

 

 
Neoficiální čínské společenství (Ilustrační fotografie: Radio Free Asia).

(China Aid, Radio Free Asia, Asia News, International Christian Concern)

 

Křesťan jménem Čao Chuaj-kuo, zakladatel společenství Bétel nedaleko prefektury Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan, byl 2. dubna zatčen na základě obvinění z „podněcování k podvracení státní moci“. (O dva týdny dříve, 14. března ráno, v jeho bytě uskutečnili razii příslušníci státní bezpečnosti a odvezli jej do vazby.)

 

Přestože není k dispozici mnoho informací, co přesně obvinění předcházelo, podle Čaovy manželky Čang Sing-chung byl pravděpodobnou příčinou křesťanův rozhovor se zástupci zahraničních zpravodajských agentur o pandemii COVID-19. Dalším důvodem byl zřejmě dlouhodobý odmítavý postoj k začlenění sboru do struktur oficiálního Hnutí trojí soběstačnosti, kvůli kterému byl Čao opakovaně zastrašován policií.

 

V loňském roce proběhla ve shromáždění razie, které se zúčastnilo téměř 50 policistů. Při akci křesťanům zabavili Bible, zpěvníky a hudební nástroje a poškodili vybavení. Úřady také prověřovaly sborové finance ve snaze dohledat důkazy o vazbách do zahraničí, křesťané však odmítli přistoupit na některé vyšetřovací metody a prověřování se tak zkomplikovalo.

 

Akce namířené proti společenství Bétel jsou součástí celostátní propagandy šířené představiteli komunistického režimu, kteří se snaží likvidovat neoficiální církevní společenství. Křesťanství je vnímáno jako cizorodý element a nástroj „znepřátelených cizích mocností“ sloužící k infiltraci země.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby bratr Čao dostal dobrého právníka, aby se u soudu dočkal spravedlnosti a aby ho Bůh po celou dobu trvání procesu posiloval a povzbuzoval. Přimlouvejte se také za členy společenství Bétel, které bratr Čao založil. Vyprošujte jim nové příležitosti ke společnému scházení k bohoslužbám. Nezapomínejte ani na vedoucí představitele země – nejen aby ukončili kampaň vedenou proti projevům náboženství a umožnili všem obyvatelům Číny praktikovat svobodu vyznání, ale také aby osobně poznali, že Kristus skutečně vstal z mrtvých.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.