Aktuálně

 

01. 05. 2020

Čína: Pastor společenství Bétel zatčen

 

 
Neoficiální čínské společenství (Ilustrační fotografie: Radio Free Asia).

(China Aid, Radio Free Asia, Asia News, International Christian Concern)

 

Křesťan jménem Čao Chuaj-kuo, zakladatel společenství Bétel nedaleko prefektury Čang-ťia-ťie v provincii Chu-nan, byl 2. dubna zatčen na základě obvinění z „podněcování k podvracení státní moci“. (O dva týdny dříve, 14. března ráno, v jeho bytě uskutečnili razii příslušníci státní bezpečnosti a odvezli jej do vazby.)

 

Přestože není k dispozici mnoho informací, co přesně obvinění předcházelo, podle Čaovy manželky Čang Sing-chung byl pravděpodobnou příčinou křesťanův rozhovor se zástupci zahraničních zpravodajských agentur o pandemii COVID-19. Dalším důvodem byl zřejmě dlouhodobý odmítavý postoj k začlenění sboru do struktur oficiálního Hnutí trojí soběstačnosti, kvůli kterému byl Čao opakovaně zastrašován policií.

 

V loňském roce proběhla ve shromáždění razie, které se zúčastnilo téměř 50 policistů. Při akci křesťanům zabavili Bible, zpěvníky a hudební nástroje a poškodili vybavení. Úřady také prověřovaly sborové finance ve snaze dohledat důkazy o vazbách do zahraničí, křesťané však odmítli přistoupit na některé vyšetřovací metody a prověřování se tak zkomplikovalo.

 

Akce namířené proti společenství Bétel jsou součástí celostátní propagandy šířené představiteli komunistického režimu, kteří se snaží likvidovat neoficiální církevní společenství. Křesťanství je vnímáno jako cizorodý element a nástroj „znepřátelených cizích mocností“ sloužící k infiltraci země.

 

Více informací o pronásledování křesťanů v Číně naleznete na stránce China Country Report.

 

Modlete se, aby bratr Čao dostal dobrého právníka, aby se u soudu dočkal spravedlnosti a aby ho Bůh po celou dobu trvání procesu posiloval a povzbuzoval. Přimlouvejte se také za členy společenství Bétel, které bratr Čao založil. Vyprošujte jim nové příležitosti ke společnému scházení k bohoslužbám. Nezapomínejte ani na vedoucí představitele země – nejen aby ukončili kampaň vedenou proti projevům náboženství a umožnili všem obyvatelům Číny praktikovat svobodu vyznání, ale také aby osobně poznali, že Kristus skutečně vstal z mrtvých.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

TIP na (tištěnou) knihu:

 

Ken Anderson: Smělý jako beránek

 

Životní příběh známého čínského křesťanského disidenta.

 

Službu z. s. Pomoc pronásledované církvi (provozovatele těchto internetových stránek) je možné podpořit také zakoupením knihy z nabídky nakladatelství Stefanos. Pokud vás zajímají informace z Číny, doporučujeme vám titul Smělý jako beránek – k objednání použijte online formulář.

 

Poštovné a balné neúčtujeme, zaplatíte pouze cenu samotné knihy – navíc s 5% slevou pro čtenáře Hlasu mučedníků, tj. 130 Kč (102 Kč při objednávce 2 a více výtisků).

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.