Aktuálně

 

02. 05. 2020

Pákistán: Pastor zatčen na základě vykonstruovaného obvinění

 

 
Pastor Sarfaráz Raja (Fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

Sarfaráz Raja slouží jako pomocný pastor ve společenství Youngsen Memorial Church v osadě Youngsenábád v Paňdžábu. 10. dubna se připravoval na velkopáteční kázání, když mu zazvonil telefon. Bratr ho informoval, že do jejich domu vtrhli policisté a obtěžují matku a další příbuzné. Pastor Sarfaráz se ještě zastavil u vesnického předáka a společně se urychleně vypravili na místo. Na dvorku před rodinným domem narazili na skupinu šesti policistů.

 

Sarfarázovi se však nedostalo žádného vysvětlení. Místo toho policisté přinutili pastora a jeho strýce nastoupit do auta a odvezli je na stanici. Tam pak ze skladu přinesli aparaturu na destilaci alkoholu a oba muže u ní vyfotografovali. Na základě tohoto zfalšovaného „důkazu“ byli pastor a strýc obviněni z nelegální výroby a prodeje alkoholu. Druhý den byli propuštěni na kauci.

 

Sarfaráz je přesvědčen, že se jedná o mstu za jeho nedávnou stížnost na policii, když prohlásil, že policisté chrání zločince. Je přesvědčen, že se ostatní vesničané postaví na jeho stranu, včetně nejvyššího představitele osady, Chaudry Ranjeta Lála. Policisté obvinění popírají, jen jeden velitel naznačil ochotu k dohodě, pokud pastor ze stížnosti vynechá jeho podřízené.

 

Provinční ministr pro lidská práva nařídil prošetření celé záležitosti a vyhodnocení aktivit místní policie. Případy korupce v pákistánských vesnicích nejsou ničím výjimečným. Častým cílem excesů policie jsou právě křesťané, i falešná obvinění jsou zcela běžná

 

Více informací o pronásledování v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za spravedlnost pro pastora Sarfaráze a jeho strýce. Proste, aby se prokázala jejich nevina a byli osvobozeni. Přimlouvejte se i za policejní velitele zapojené do korupce, aby se Bůh dotýkal jejich srdcí a usvědčoval je z nepravosti. Kéž si uvědomí, že jejich posláním je dbát na dodržování zákonů. Modlete se, aby křesťané v osadě žili poctivými, příkladnými životy naplněnými milostí a přitahovali tak své sousedy k víře v Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Tereza F., Severní Čechy (15.05.2020 10:28:24)
Bůh buď milostiv jemu i všem křesťanům v Pákistánu.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

V listopadu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová e-kniha.

 

 

Z boje o náboženství v sovětském Rusku

 

Zápisky věřícího (1917–1923)

 

Křesťanský myslitel, teolog, publicista a veřejná osobnost, jeden z vedoucích představitelů Ruského studentského křesťanského hnutí, v této autobiografické knize líčí události od ruské revoluce až do svého vyhoštění ze Sovětského svazu.

 

E-kniha vychází z tištěné publikace vydané v Praze roku 1931 Křesťanským spolkem mladíků v Čechách. Z ruského originálu Записки верующего. Из истории Религиозного движения в России (1917–1923) přeložil Samuel Verner.

 

Text nového vydání (2020) byl jazykově a redakčně upraven. Titul je k dispozici pouze v elektronické podobě (ve formátech Kindle a EPUB).

 

 

TIP: Všechny e-knihy z nakladatelství Stefanos si můžete také zdarma půjčit ve vaší místní knihovně. Pokud si zatím e-knihy v knihovně nepůjčujete, přečtěte si, jak na to.

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

 

    Zakladatel Hlasu mučedníků se jmenoval Richard …

Antispam:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. (Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné.) Doplňte správnou odpověď na kontrolní otázku do pole „Antispam“. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.