Aktuálně

 

08. 05. 2020

Laos: Křesťanka čelí obvinění poté, co se ubránila útočníkovi

 

 
Bountheung Phetsomphone (vpravo) s přítelem (fotografie: Hlas mučedníků USA)

(Vision Beyond Borders, BosNewsLife, AsiaNews)

 

Křesťanská dívka jménem Nang Tookta Phetsomphone pracovala pro místního Číňana, ale z práce odešla, když jí přestal vyplácet mzdu. O měsíc později ji Číňan požádal, aby se do jeho obchodu vrátila a slíbil, že jí zaplatí. Když do krámku dorazila, násilím ji odvlekl na toaletu, vytáhl nůž a pohrozil jí zabitím, pokud mu nebude po vůli. Během zápasu se nešťastnou náhodou stalo, že se nůž do muže zabodl a ten na následky zranění zemřel.

 

Bezprostředně po incidentu Tookta nahlásila na policii, co se přihodilo, a byla zadržena. Provinční soud ji nakonec zprostil viny, ale na okrese odmítli případ zrušit a tak je dívka zadržována i nadále. Představitelé okresních orgánů trvají na tom, aby se celá rodina zřekla křesťanské víry a příbuzným útočníka zaplatila vysoké odškodné. Pokud rodina splní podmínky, následně „bude zváženo“ dívčino potenciální propuštění. Podle poslední zprávy Tookta dosud neměla možnost mluvit s nikým z rodiny, ani využít služeb advokáta.

 

Tooktin otec slouží jako pastor a kvůli své práci má problémy se zákonem již mnoho let. Někteří lidé mají za to, že obvinění vznesená proti dívce jsou dalším způsobem, jak potrestat Bountheunga a jeho rodinu za jejich víru a svědectví. Pastor byl v roce 2012 uvězněn poté, co se odmítl odstěhovat ze své vesnice. V roce 2015 byl zadržen znovu – za „šíření křesťanské víry“.

 

Pozvedejte Tooktu na modlitbách, zatímco se vyrovnává s následky traumatizujícího útoku a řeší závažné obvinění. Modlete se, aby odpovědní představitelé místního komunistického režimu obvinění zrušili a přestali utiskovat Laosany, kteří se snaží naplňovat duchovní a praktické potřeby svých bližních. Kéž služba evangelia promění ještě mnoho životů a v Laosu nastane velká žeň duší.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


Milan L., Liptov (09.05.2020 12:11:26)
Nebeský Otče, vzývame meno Pána Ježiša Krista nad Tooktou a jej rodinou, pokladáme najdrahšie meno Ježiš na Tooktu a jej rodinu, uvaľujeme Tooktu a jej rodinu na Ježiša Krista - Pána pánov a Kráľa kráľov, Hallelujah! AMEN.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

“Když jsem pročítal tuto knihu, vybavily se mi vzpomínky na těžkou dobu, kdy Petr zmizel a my jsme neměli žádné zprávy o tom, co se mu stalo. Ale také jsem vzpomínal na to, jak se náš sbor semkl na modlitbách a v půstu. Navzdory nejistotě a strachu Bůh znovu a znovu naplňoval naše srdce pokojem a vírou, že se Petr vrátí domů. A když se vrátil, žasl jsem, koho vidím. Žádný zlomený člověk, jak mnozí předpokládali, ale vyzrálý muž, plný víry, radosti, vděčnosti a lásky k Ježíši. Jako se zlato přepaluje ohněm, tak i oheň utrpení přepálil Petra v hlubokého, vroucího a odvážného Božího služebníka. Věřím, že Bůh stejně jako Petra neopustí ani nikoho z nás. Ať procházíme čímkoli, dá nám sílu, anebo nás vezme do náruče a přenese na bezpečnou půdu. Díky Bohu za Jeho věrnost, pomoc a milost. Díky, že zlo obrací v dobro, díky, že z Jeho rukou nás nikdo a nic nevytrhne. A díky za všechny, kteří mohli skrze Petra poznat a přijmout Krista.“

— Daniel Kaleta, kazatel Církve bratrské

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.