Aktuálně

 

15. 05. 2020

Indie: Dcera zavražděného pastora postřelena

 

 
Džárkhand, Indie (ilustrační fotografie: Flickr / Wasim Raja [cc])

(Morning Star News, International Christian Concern, The Telegraph India)

 

13. října 2015 byl ve svém domě v osadě Sandih ve spolkovém státě Džárkhand zastřelen pastor Chamu Hassa Purty. K vraždě došlo krátce poté, co se pastor modlil za nemocného chlapce v nedaleké vesnici a následně ho pomáhal dopravit do nemocnice.

 

Od té doby uplynulo téměř pět let. Letos 16. dubna ve večerních hodinách se před domem Purtyových objevili dva muži s dotazem, zda se jedná o dům zabitého pastora. Přítomným členům rodiny poté vyhrožovali: „Pastor je mrtvý, ale vy jste si z toho nevzali ponaučení! Pořád se shromažďujete ve velkých počtech ke křesťanským modlitbám! A kde je ta špiónka?“ Vdova po pastoru Chamovi trvala na tom, že nejsou žádní špióni a požádala muže, aby odešli.

 

Vtom však do místnosti vešla Chamuova dcera Neelam, aby zjistila, co se děje. Jeden z mužů vykřikl: „To je ona!“ (Předchozí den se Neelam vrátila z jiné osady, kde pracuje jako učitelka, protože škola byla uzavřena kvůli epidemii koronaviru.) Muž na Neelam vystřelil a uprchl. Projektil roztříštil ženě palec u ruky a zasáhl ji do stehna.

 

S pomocí místního pastora byla Neelam převezena do nemocnice, kde o několik dní později podstoupila operaci. Podle dostupných zpráv se zotavuje dobře. Byla sepsána zpráva na policii a pachatelé identifikováni. Má se za to, že se nějakým způsobem podíleli na vraždě, ke které došlo před pěti lety.

 

Modlete se, aby se Neelam zcela zotavila z následků zranění. Modlete se nejen za ni, ale také za celou rodinu, které se bezpochyby znovu vybavilo trauma spojené s tragickou smrtí blízké osoby. Vyprošujte jim Boží pokoj převyšující každé pomyšlení a nadpřirozenou ochranu. Přimlouvejte se za všechny, kdo jsou odpovědní za tento útok, stejně jako za pachatele vraždy spáchané před pěti lety – nejen aby se ze svých činů zodpovídali před soudem, ale také aby činili upřímné pokání. Jen tehdy budou moci zakusit Boží spravedlnost skrze víru v jeho Syna Ježíše Krista.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.