Aktuálně

 

16. 05. 2020

Pákistán: Útok na modlitebnu kvůli pozemkovému sporu

 

 
Členové společenství i s pastorem krátce po útoku. (Fotografie: Facebook / Christians in the World)

(Centre for Legal Aid Assistance and Settlement, Outlook India, UCA News)

 

9. května skupina muslimů zaútočila na modlitebnu letničního společenství ‚Trinity Pentecostal Church‘ ve městě Kala Šah Kaku, údajně kvůli pozemkovému sporu. Skupinu vedl muž jménem Malik Aun Abbás, místní obchodník s realitami, který tvrdil, že mu pozemek patří. Výtržníci nejprve zdemolovali vstupní bránu a obvodovou zídku a následně pronikli dovnitř modlitebny, kde poškodili kříž a stěnu. Kromě toho vyhrožovali, že budovu zapálí. Na místo byli přivoláni policisté, vetřelci však stihli uprchnout ještě před jejich příjezdem.

 

Společenství již 22 let vede pastor Samuel Hadayat. Podle jeho informací sbor loni zakoupil přilehlý pozemek o výměře 101 čtverečních metrů ve snaze reagovat na rostoucí počet členů. Bývalí majitelé však nedávno začali vyvíjet na křesťany nátlak, aby se pozemku vzdali.

 

Poté co byla modlitebna kvůli karanténě uzavřena, muslimové se rozhodli využít situaci k útoku. O incidentu byl sepsán policejní zápis, ve kterém pastor Samuel Hadayat uvedl: „Pokusili se vyvolat střet mezi muslimy a křesťany a rozdmýchat nenávist mezi následovníky obou náboženství.“

 

Paňdžábský senátor Kamran Michael přislíbil, že útočníky pošle za mříže. „Je to terorismus, urážení náboženského cítění lidí.“ Další informace a starší zprávy o pronásledování a útisku křesťanů v Pákistánu naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za smírné ukončení sporu pokojnou dohodou v rámci zákona. Vyprošujte všem obyvatelům tohoto paňdžábského města pokoj a jednotu. Kéž v celé oblasti zavládne Boží spravedlnost a kéž Bůh usvědčí pachatele útoku a promění jejich srdce. Modlete se, aby se místní církev stala světlem vyzařujícím Kristovu lásku, milost a odpuštění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.