Aktuálně

 

22. 05. 2020

Indie: Křesťané zadrženi za přípravu balíčků s humanitární pomocí

 

 
Pastor Ramesh Kumar s manželkou (fotografie: Morning Star News)

(Morning Star News)

 

V Indii policisté přepadli a zadrželi pastora a dalších sedm lidí, kteří společně připravovali balíčky s humanitární pomocí určenou pro místní chudé. Policisté nepravdivě tvrdili, že šlo o náboženské shromáždění, kterého se podle nich účastnilo více osob, než povolují restrikce zavedené v souvislosti s epidemií COVID-19.

 

Karanténa nařízená v souvislosti s pandemií postihuje nejhůře nemajetné Indy, kteří si nemohou opatřit jídlo a další nezbytné potřeby. Indický ministerský předseda nedávno vyzval občany, aby chudým rodinám se zajišťováním jídla pomáhali. A tak se pastor Ramesh Kumar s několika známými rozhodl na výzvu zareagovat. Když však 25. dubna připravovali dárkové balíčky, vtrhli do domu policisté. Poté co jim pohrozili a ztloukli je holemi, všechny zadrželi – kromě čtyř křesťanů také tři syny a synovce majitele domu, kteří nejsou členy církve.

 

Během výslechu policisté trvali na tom, že peníze na humanitární pomoc musejí zcela jistě pocházet od zahraničních organizací, přestože se jim pastor Ramesh snažil vysvětlit, že veškeré finance poskytly rodiny z jeho sboru z vlastních zdrojů. Situaci vyřešil až starosta jménem Kallu, který podepsal prohlášení, že křesťané mají povolení shromažďovat jídlo určené k distribuci potulným žebrákům žijícím v osadě. Všech osm přítomných bylo následně propuštěno.

 

Druhý den však pastor Ramesh zjistil, že případ stále není uzavřen a řeší se jako nepovolené modlitební shromáždění. Také v místních novinách se objevila zpráva, že se křesťané i nadále scházejí k modlitbám k pastorově domě, přestože podobné akce byly zakázány v rámci pandemických opatření vyhlášených v polovině března.

 

Podobné případy jsou v některých částech Indie zcela běžné a lidé nepřátelsky naladění vůči evangelia prostřednictvím nepravdivých obvinění komplikují Kristovým následovníkům život. Více informací o pronásledování křesťanů v Indii, včetně starších zpráv o dalších konkrétních případech pronásledování, naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte na modlitbách pastora Rameshe a jeho kolegy, kteří mu pomáhali s přípravou distribuce humanitární pomoci a nyní jsou nepravdivě obviněni. Modlete se za zrušení všech obvinění a vyprošujte místním křesťanům Boží požehnání a ochranu, zatímco hledají způsoby, jak pokračovat v demonstraci Boží lásky a slitování, navzdory nejrůznějším formám protivenství. Přimlouvejte se také za nepřátele evangelia a proste, aby jim Bůh pomohl poznat Kristovu lásku – jejímž projevem mohou být i malé laskavosti v podobě těchto praktických dárkových balíčků.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.