Aktuálně

 

29. 05. 2020

Indie: Křesťanské rodiny byly několik týdnů terorizovány

 

 
Vyznavači sarnaismu vzdávají poctu vesnickému božstvu.

(Morning Star News)

 

Skupiny útočníků vyzbrojených holemi téměř tři týdny systematicky terorizovaly šestnáct rodin z křesťanského společenství v jedné osadě ve spolkovém státě Džhárkhand. Radikálové chodili po domech a vyhrožovali křesťanům zabitím, pokud se nevrátí k sarnaismu (místní animistické náboženství). Tyto aktivity podnikali výhradně v nočních hodinách, aby křesťanům nemohli poskytnout pomoc a vyjádřit podporu ostatní vesničané.

 

Pastor Sarabjit Bharati ze společenství Kirpa Bhavan Salom zmínil křesťany ze dvou konkrétních rodin, kterým bylo tímto způsobem vyhrožováno a byl na ně vyvíjen nátlak, aby se vrátili k náboženství svých předků. Nakonec se zúčastnili formálních rekonverzních obřadů a zavázali se k úhradě vysokých pokut, pokud ještě někdy budou přistiženi na křesťanském shromáždění nebo se veřejně přihlásí ke Kristu. Členům společenství hrozilo také vyhnání z vesnice, případně odpírání přístupu k veřejným službám.

 

Křesťané o svých obavách informovali policii, a koncem dubna policisté jejich osadu navštívili. Problémy však pokračovaly – až do 7. května, kdy se na policii oficiálně obrátilo s hromadnou stížností 14 rodin (jejichž členové se nezalekli výhrůžek a konvertovat odmítli).

 

Další informace o pronásledování křesťanů v Indii včetně starších zpráv naleznete na stránce India Country Report.

 

Pozvedejte tyto křesťanské rodiny ve svých modlitbách. Modlete se, aby si navzdory nelehké situaci zachovaly pevnou víru. Pamatujte i na dvě rodiny, které podlehly tlaku nepřátel. Kéž zakusí Boží milost a obnovu, zatímco se k němu opět celým srdcem obrátí. Vyprošujte jim Boží pokoj a ochranu. Modlete se za za pokračující službu tohoto společenství v osadě a okolí. Proste, aby Bůh i nadále proměňoval lidské životy a dotýkal se srdcí všech místních obyvatel, včetně těch, kteří se snaží křesťany odvracet od víry.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.