Aktuálně

 

05. 06. 2020

Nigérie: Nejméně 37 mrtvých ve státě Kaduna

 

 
Tato holčička byla postřelena při jednom z útoků. (Fotografie: Church in Chains)

(Christian Post, Church in Chains, Save the Persecuted Christians, The Punch, Morning Star News)

 

Dva nedávné útoky ve státě Kaduna znovu připomněly rozsah teroristických útoků páchaných příslušníky fulské domobrany, kterým nigerijští křesťané v současné době čelí.

 

11. května ve večerních hodinách ozbrojení Fulové obklíčili osadu Gonan Rogo v oblasti Kajuru. Následně postupovali dům od domu a zabíjeli každého, na koho narazili – v několika případech vyhladili celé rodiny. V jednom z obydlí zabili Jonathana Yakubu, jeho ženu a tři malé děti. V dalším domě zavraždili ženu a dítě, ale tříměsíční holčička jako zázrakem přežila, přestože ji kulka zasáhla do hlavy. (V současné době se o ni stará teta.) Celkem bylo té noci zavražděno 17 lidí a dalších šest utrpělo zranění. Mezi obětmi se nacházeli lidé ze všech věkových skupin, od malých dětí po seniory.

 

Fulští pastevci jsou podezřelí také z útoků na několik zemědělských usedlostí ve dnech mezi 18. a 22. květnem, při kterých přišlo o život nejméně 20 lidí a několik dalších bylo zraněno nebo se stále pohřešuje. V napadených osadách žijí Adarové, většina z nichž se hlásí ke křesťanství. Podle informací jednoho z místních obyvatel již čtyři tisíce lidí musely kvůli útokům opustit své domovy a často se potýkají s nedostatkem jídla. Awema Maisamari z Adara Development Association poznamenal, že od ledna došlo v oblasti Kajuru k nejméně 63 úrokům.

 

Vyprošujte Boží útěchu a milost všem nigerijským křesťanům truchlícím nad ztrátou svých blízkých, zavražděných v těchto osadách. Modlete se za přeživší, vyprošujte jim nadpřirozené uzdravení, útěchu a povzbuzení od bratří a sester v Kristu. Nepřestávejte na modlitbách pozvedat také příslušníky bezpečnostních složek, aby v současné situaci jednali proaktivně a zasahovali co nejrychleji. Často dorazí na místo až dlouho poté, co útočnící zmizí a ztrátám na životech a na majetku tak nemohou zabránit.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Po více než deset let jsem přijímal požehnání ze společné služby s Petrem Jaškem, často v přední linii na obtížných misích. Když jsem četl Petrovy dopisy z vězení, jeho příklad odvážné víry v průběhu věznění (a dokonce i mučení) mě trvale proměnil. Kdykoli na své cestě poslušnosti Božímu vedení narazím na obtíže, vzpomenu si na Petra, neprávem vězněného kvůli Kristu, ale ochotného přijímat hrůzné podmínky jako součást zvláštního Božího pověření. Každý z nás se nakonec musí rozhodnout, zda je ochoten dovolit, aby se naše utrpení stalo svědectvím – pro Krista, k Boží slávě. Začtěte se do příběhu proměňujícího lidský život, a nechť si Pán použije tuto knihu, aby i vás inspirovala k neochvějnému postoji v každé zkoušce.“

— Cole Richards, President, The Voice of the Martyrs, USA

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.