Aktuálně

 

14. 06. 2020

Severní Korea: Vypouštění Biblí se setkává s aktivním odporem

 

 
Fotografie: Hlas mučedníků Korea

(Mission Network News, Voice of America, Hlas mučedníků Korea, BBC, The Guardian)

 

Již několik let se jihokorejský Hlas mučedníků angažuje v oblasti vypouštění Biblí do Severní Koreje. Typicky se k tomuto účelu používají velké balóny, které roznášejí zásilky na strategická místa v pohraničí. Nedávno členové týmu Hlasu mučedníků začali plnit lahve rýží, vitamíny a malými Biblemi, posílat je po vodě a přinášet obyvatelům Severní Koreje požehnání tímto způsobem. Lahve jsou vypouštěny v přesně stanovených časech v závislosti na přílivu a odlivu, aby podél západního pobřeží dorazily na určená místa.

 

Korejský Hlas mučedníků není jedinou organizací, která pašuje různé materiály přes hranice. Podobné metody používá řada dalších skupin, jejichž materiály jsou často velmi kritické vůči severokorejskému režimu. Jeho představitelé se snaží usilovně bojovat proti všem aktivitám, které by mohly ovlivnit myšlení místních obyvatel.

 

V roce 2018 byla mezi Severní a Jižní Koreou uzavřena dohoda o snížení vojenského napětí. 4. června však Kim Jo-čong, sestra vůdce Kim Čong-una, v oficiálním varování pohrozila, že pokud jihokorejská vláda neskončí s „nechutnou propagandou“ doručovanou balóny, její země dohodu vypoví. Jihokorejská vláda podnikla okamžité kroky ve snaze si Severní Koreu usmířit a předejít eskalaci napětí.

 

Na 5. června měl jihokorejský Hlas mučedníků naplánovanou akci, v rámci které mělo být vysláno po moři 500 lahví s rýží. Křesťanům však cestu k pobřeží zablokovaly dvě desítky uniformovaných i tajných policistů a civilních obyvatel. O tři dny později zástupci organizace obdrželi dopis od Ministerstva oceánu a rybolovu, ve kterém jsou byli vyzváni, aby přestali lahve s rýží vypouštět, nebo budou trestně stíháni.

 

Pastor Eric Foley, výkonný ředitel korejského Hlasu mučedníků, navzdory veškeré opozici spatřuje v každé situaci nadpřirozené Boží jednání. Všechny dosavadní snahy o zmaření humanitárních aktivit poskytly členům jeho týmů příležitosti, aby policistům a příslušníkům dalších složek zprostředkovali Boží lásku a milost. „Za ty roky,“ dodává Foley, „jsme možná jihokorejským policistům vydali tolik svědectví, jako obyvatelům Severní Koreje.“

 

Modlete se, aby Bůh otevřel srdce policistů k přijetí poselství evangelia. Kéž stále pokračuje v dobrém díle, které započal v životech mnoha Severokorejců díky Biblím, které někdy v minulosti nalezli. Můžeme Bohu poděkovat za všechny úžasné příležitosti ke sdílení „Dobré zprávy“ v minulosti a současně se modlit za další neotřelé a fungující nápady, jak v šíření evangelia pokračovat i v budoucnu. Přimlouvejte se také za Kim Čong-una, jeho sestru Kim Jo-čong a další severokorejské vedoucí představitele. Modlete se, aby Bůh obměkčil srdce každého z nich k přijetí poselství o jeho nekonečné lásce, která proměňuje lidské životy.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Jedním dechem jsem přečetl tuto knihu, která v dnešní rozdělené společnosti ukazuje cestu, jak je možné zvítězit nad brutalitou a nenávistí. Z tohoto dramatického vyprávění jsem pochopil, že je to skrytá, obrovská síla hluboké víry, lásky a odpuštění. Děkuji bratru Petrovi za svědectví, že se stal nejen hlasem mučedníků, ale i výkřikem, který čeká na naši odpověď.“

— Leoš Ryška, SDB, ředitel TV Noe

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.