Aktuálně

 

18. 06. 2020

Indie: Křesťanský teenager zavražděn

 

 
Samaru Madkami (Fotografie: Persecution Relief)

(Persecution Relief, Morning Star News, Hindustan Times, Matters India, India Today, Christian Post)

 

Hinduističtí radikálové v osadě Kenduguda ve spolkovém státě Urísa 4. června zavraždili křesťanského chlapce a rozsekali jeho tělo na kusy.

 

Samaru Madkami studoval internátní školu, ale kvůli pandemii a vyhlášené karanténě byl doma. (Chlapcův otec Unga slouží jako vedoucí domácího společenství „Bétel“, jehož členové se scházejí v jeho domě.)

 

Přibližně v jedenáct hodin večer dorazila k domu Madkamiových skupina místních – hledali Ungu a dožadovali se, aby šel s nimi na „setkání“. Unga však byl tou dobou s dcerou v nemocnici a tak s nimi šel Samaru. Mladíka však místo setkání odvezli do džungle, kde zdivočelý dav chlapce ukamenoval a ubodal. Útočníci se poté vrátili s úmyslem odvézt také Samaruova bratrance, tomu se však podařilo utéct a nahlásit incident na policii.

 

Druhý den ráno bylo zatčeno několik desítek lidí. Přiznání, která z nich policisté dostali, je dovedla k tělu, které bylo rozřezáno na kusy naházené v jámě. Někteří pachatelé tvrdili, že křesťané praktikovali černou magii a kvůli tomu několik obyvatel vesnice onemocnělo. Přestože podle úřadů byla skutečnou příčinou znečištěná voda v obecní studni, vesničané jsou přesvědčeni, že vražda teenagera je spravedlivým trestem za údajné praktikování černé magie.

 

Unga a Samaru se rozhodli následovat Krista před třemi lety. Od té doby byli kvůli své víře terčem nejrůznějších forem obtěžování a výhrůžek. Unga již čelil několika pokusům o atentát. Podle pastora společenství (který žije v jiné osadě) rozlícení vesničané pohrozili, že vyvraždí všechny tři křesťanské rodiny v Kenduguda. Obvinění z praktikování černé magie jsou přitom pouhou záminkou, která má brutální vraždu ospravedlnit.

 

Shibu Thomas, zakladatel organizace Persecution Relief, se v uplynulých čtyřech letech zabýval více než 1500 případy pronásledování. Tento je však podle něj nejděsivější. „Míra nenávisti a agrese naplňující mysl náboženských fanatiků a brutalita tohoto činu mě naposto šokovaly,“ prohlásil Thomas.

 

Více informací o pronásledování indických křesťanů naleznete na stránce India Country Report.

 

Pamatujte na modlitbách na Samarovy truchlící příbuzné a členy jejich domácího společenství, zatímco se vyrovnávají s tragickou ztrátou. Proste, aby Bůh ochraňoval tuto nepočetou skupinku věřících a modlete se za spravedlivý soud. Kéž jsou místní křesťané i nadále světlem uprostřed temnoty, která je obklopuje. Modlete se, aby ostatní vesničané na toto světlo patřičným způsobem zareagovali a zakusili bezpodmínečnou Boží lásku a odpuštění.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Za knihu Petra Jaška jsem nesmírně vděčný. Připomíná nám, že naše svoboda a naše pohodlí nejsou žádnou samozřejmostí. Petr Jašek líčí svůj příběh bez rušivého patosu – o to jsou jeho slova údernější. Při četbě jsem se v duchu vrátil do komunistických dob, kdy si člověk mohl připadat bezmocný tváří v tvář všemocným silovým strukturám totalitního státu, ale současně jako vítěz nad temnými mocnostmi figurujícími za těmito strukturami. Díky za úžasné svědectví o vítězství nad beznadějí – o tom, že Boží láska skutečně vítězí nad nenávistí. Petr Jašek na vlastní kůži zakusil Pavlova slova, že Boží moc se dokonává v lidské slabosti.“

— Dan Drápal, teolog a publicista

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.