Aktuálně

 

20. 06. 2020

Pákistán: Křesťané postřeleni kvůli tomu, že si koupili dům v muslimské čtvrti

 

 
Nadeem Joseph v nemocnici (Fotografie: Daimjee TV [záběr z YouTube videa])

(UCA News, AsiaNews, International Christian Concern)

 

Dva křesťané z jedné rodiny byli postřeleni poté, co si koupili dům v muslimské čtvrti.

 

Nadeem Josheph si pořídil dům v TV Colony v Péšávaru a koncem května se do něj s rodinou nastěhoval. Když však soused jménem Salman Khan zjistil, že vedle něj žijí křesťané, vyzval je, aby se okamžitě odstěhovali, protože křesťané jsou podle něj nepřáteli islámu.

 

Několik dní Salman Khan rodině opakovaně vyhrožoval. Nakonec 4. června dorazil k jejich domu se svými syny a dal Josephově rodině ultimátum, aby do 24 hodin ze čtvrti zmizeli. Nadeem zaregistroval, že jsou vetřelci vyzbrojeni útočnými puškami, zavolat policii však již nestihl; dvě střely ho zasáhly do břicha. Útočníci následně obrátili zbraně proti zbývajícím rodinným příslušníkům, přičemž Nadeemově tchyni poranili rameno.

 

Nikdo ze sousedů křesťanům nepomohl. Rodině se podařilo zavolat záchranku a Nadeem s tchyní se aktuálně zotavují v nemocnici. Incident byl nahlášen na policii, několik Khanových příbuzných bylo v souvislosti s útokem zatčeno. Navíc existují důkazy, že Khanova rodina obchoduje s kokainem. Podle poslední zprávy Salman Khan z kolonie uprchl a hledá ho policie.

 

Náboženská nesnášenlivost a diskriminace jsou v Pákistánu velmi rozšířené. Diskriminace často určuje, která zaměstnání mohou křesťané vykonávat, jaké školy smějí navštěvovat, a dokonce i ve kterých čtvrtích mohou žít. Další informace o pronásledování v Pákistánu a seznam starších zpráv naleznete na stránce Pakistan Country Report.

 

Modlete se za úplné uzdravení Nadeema i jeho tchyně. Modlete se za spravedlivý soud s útočníky. Modlete se také za to, aby si nejen pachatelé, ale rovněž řadoví obyvatelé Pákistánu uvědomili, jak nespravedlivé jsou všeobecně rozšířené společenské předsudky, aby mohlo dojít k pozitivním změnám a všem obyvatelům se žilo lépe. Do té doby vyprošujte Kristovým následovníkům milost, aby svými životy dokázali demonstrovat Boží charakter, aby nepřestali milovat své nevěřící sousedy a odpouštět jim.

 

Zdroj: www.vomcanada.com

 

Vaše modlitby


K této zprávě zatím nikdo žádnou modlitbu nepřidal, můžete přidat první.

 

    Text vaší modlitby:


    Poslat e-mailové upozornění v případě zveřejnění aktualizace k této zprávě: 
    Přihlašovací jméno*:     Heslo:  

 

*Přidávat vlastní modlitby mohou pouze registrovaní uživatelé.

 

Související odkazy

 

 

Následující zpráva

 

 

Předchozí zprávy

 

 

TIP: V březnu 2020 vyšla v nakladatelství Stefanos nová kniha.

 

 

Snubní prsten za život

 

Na cele s bojovníky Islámského státu

 

V prosinci 2015 byl na letišti v Chartúmu zadržen tajnou policií český občan Petr Jašek. Následujících čtrnáct měsíců byl vězněn súdánským režimem a v lednu 2017 ho tamní tribunál odsoudil na doživotí za „špionáž a velezradu“, třebaže jeho skutečným „zločinem“ byla prostá snaha pomoci africkým pronásledovaným křesťanům. Co prožíval v obávaném saharském vězení, bylo po dlouhé měsíce předmětem velkých obav a spekulací. V této knize o tom Petr Jašek nyní sám vypravuje…

 

 

Napsali o knize:

 

„Příběh Petra Jaška, který pomáhal pronásledovaným křesťanům v Súdánu a sám se stal pronásledovaným, otřásl celým světem. Mnozí se za jeho vysvobození modlili a půl milionu lidí podpisem petice za jeho propuštění, organizováním modlitebních shromáždění, či demonstrací svojí troškou přispěli k tlaku na súdánského prezidenta, který mu nakonec udělil milost. Avšak tento příběh není jen svědectvím o kruté realitě pronásledování křesťanů, o velikosti lidské sounáležitosti, či téměř zázračném vysvobození. Je především hlubokým svědectvím víry, cesty člověka, který čelil obrovské nespravedlnosti a nelidskému mučení, ale ve všem tom utrpení si uchoval neochvějnou víru, že Pán nad ním bdí, a že i tam v hloubi krutého súdánského vězení si ho Bůh může použít pro velké věci.“

— Miriam Kuzárová, Campaigns Director, CitizenGO, Slovensko

 

Archiv

 


 

Zasílání zpráv e-mailem

 

 

E-mailová adresa:

Heslo:

Postup přihlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou chcete zprávy zasílat, a heslo pro případné pozdější odhlášení. Pokud si žádné nezvolíte, přidělí vám systém heslo náhodné. Klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
  • Nejpozději za několik minut obdržíte na uvedenou e-mailovou adresu automaticky vygenerovaný e-mail s názvem ve tvaru „confirm <unikátní kód>“. E-mail bude obsahovat URL adresu ve tvaru „https://webmail.ecn.cz/mailman/confirm/hlas-mucedniku-alert-l/<unikátní kód>“, na kterou kliknete a ocitnete se na WWW stránce nazvané „Potvrď žádosti o přihlášení“. Můžete zde vyplnit své celé jméno (nepovinné) a kliknutím na tlačítko „Přihlášení do konference hlas-mucedniku-alert-l“ je vaše přihlášení k odběru zpráv dokončeno.
  • Na zadanou e-mailovou adresu vám dorazí ještě jeden automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Vítejte v konferenci hlas-mucedniku-alert-l!“, ve kterém naleznete kromě jiného také systémem přidělené heslo, pokud jste si sami žádné nezvolili.

 

Postup odhlášení:

 

  • Do formuláře vyplňte e-mailovou adresu, na kterou vám byly zprávy zasílány a zvolené nebo přidělené heslo (v případě odhlašování je heslo povinné). Klikněte na tlačítko „Odhlásit“. Nejpozději za několik minut na vaši adresu dorazí automaticky vygenerovaný e-mail nazvaný „Odhlášen z konference "hlas-mucedniku-alert-l"“, který již není zapotřebí nijak potvrzovat, k odhlášení stačí zadání správného jména a hesla do formuláře na této stránce.

 

Přihlášení/odhlášení s využitím WWW rozhraní:

 

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Pro práci s mailinglistem si nevolte žádné heslo, které využíváte v běžném životě k jiným účelům (síťová přihlášení, bankovní certifikáty a podobně). Heslo je přenášeno a zasíláno e-mailem v nešifrované podobě, proto používejte takové heslo, jehož potenciální prozrazení by pro vás neznamenalo žádnou újmu.

  

 

Zasílání zpráv na čtečky elektronických knih

 

Zprávy jsou jednou týdně zasílány také na čtečky Kindle a PocketBook.